گرفتاری هزار نفر در برف و کولاک در این استان
شفاآنلاین>اجتماعی>در پی بارش برف و وقوع کولاک در برخی از محورهای استان ۱۰۰۰ نفر در جاده‌ها گرفتار شدند که توسط تیم‌های جمعیت هلال احمر اسکان یافتند.

به گزارش شفاآنلاین، با ورود سامانه بارشی به استان لرستان و کاهش دمای هوا اکثر نقاط استان لرستان سفید پوش شد و برف زمستانی بسیاری از مسیرهای روستایی استان را بار دیگر بست.

طی روزها اخیر با شدت گرفتن بارش‌ها، لغزندگی و کولاک در برخی از محورها به ویژه در مناطق سردسیر استان برخی از رانندگان و مسافران در جاده گرفتار شدند که توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله هلال احمر امدادرسانی شده و اسکان یافتند.

صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در این رابطه اظهارداشت: از عصر روز ۲۲ بهمن تاکنون هلال احمر به بیش از ۱۰۰۰ حادثه دیده که گرفتار برف و کولاک شده بودند امدادرسانی کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۲ نفر از نیروهای امدادی و عملیاتی طی دو گذشته به بیش از ۱۰۰۰ حادثه دیده در پنج منطقه استان امدادرسانی کردند افزود: معمولان، گاماسیاب، گشور، شول‌آباد و کیلومتر ۵۰ خرم‌زال از جمله مناطقی بود که بیشتر درگیر برف و کولاک شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد: در مدت مذکور ۱۸۵ نفر توسط جمعیت هلال احمر اسکان پیدا کردند و بیش از ۲۶۶ خودرو نیز توسط عوامل امداد و نجات رهاسازی شدند.

وی بیان کرد: مواد غذایی که بین افراد حادثه دیده توزیع شد شامل تعداد ۱۳۷ بسته غذایی ۷۲ ساعته به همراه ۲۳۰ بسته بیسکویت و مواد غذایی از قبیل خرما، کشمش آب‌معدنی، کنسرو، نان و قند بود.

رضایی با اشاره به آماده باش تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر لرستان گفت: هموطنان در صورت نیاز به امداد رسانی می‌توانند با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.yjc