آمار هولناک تلفات عابران پیاده درکشور

بیشترین قربانی در تهران

به گزارش شفاآنلاین ،بر اساس این گزارش طی هفت ماه نخست امسال، سه چهارم عابران جان باخته در تصادف ها مرد و یک چهارم زن بوده‌اند. همچنین استانهای تهران با ۳۱۷، خراسان رضوی با ۱۷۱ و فارس با ۱۴۹ نفر بیشترین تعداد عابران متوفی را داشته‌اند.

بیشترین سهم تلفات عابران‌پیاده نسبت به کل تلفات تصادفات، به ترتیب مربوط به استانهای تهران با ۳۸.۶ درصد، مازندران با ۳۵.۴ درصد و گیلان با ۳۲.۷ درصد بوده، به بیان دیگر در این سه استان عابران‌پیاده بالاترین سهم را نسبت به کل تلفات تصادفات استان داشته‌اند.

بنابر این گزارش در هفت ماهه امسال بیش از نیمی از عابران‌پیاده در راه‌های درون‌شهری (۵۴.۳ درصد) جان باخته‌اند، ۳۷.۷ درصد نیز در جاده‌های برون‌شهری، ۶.۶ درصد در راه‌های روستایی و ۱.۴ درصد در سایر راه‌ها کشته شده‌اند.

بیش از ۴۰ درصد قربانیان بالای ۶۰ سال

از لحاظ سنی، ۴۳.۱ درصد عابران‌پیاده کشته شده در تصادفات هفت ماهه امسال در رده سنی ۶۰ سال به بالا و ۱۵.۵ درصد نیز ۱۷ سال و کمتر بوده‌اند همچنین ۱۸.۶ درصد از این افراد ۳۹ تا ۱۸ سال و ۲۲.۷ درصد ۵۹ تا ۴۰ سال سن داشته‌اند.

مهم ترین علت مرگ عابران

بر اساس این گزارش، برخورد با خودروهای سواری با ۶۳.۸ درصد عمده‌ترین علت مرگ عابرین‌پیاده در تصادفات بوده است و پس از آن برخورد با وانت بار با ۱۱درصد، موتورسیکلت با ۹.۱ درصد، کامیون و تریلی با ۶.۳ درصد و برخورد با اتوبوس و مینی‌بوس با سه درصد موجب از دست دادن جان عابرین‌پیاده شده است.

سایر وسایل‌نقلیه مانند وسایل کشاورزی نیز درصدهای کمتری را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.