تاکید قانون بر حمایت از بیماران اوتیسمی
شفا آنلاین>سلامت>نماینده مردم در  مجلس دهم،گفت: مبتلایان به بیماری اوتیسم مانعی برای ورود به بازار کارندارند اما مرحله درمان و تشخیص به موقع می تواند شرایط و روند درمان را بهبود ببخشد.

به گزارش شفا آنلاین، بهروز بنیادی درباره  وضعیت خدمات رسانی به بیماران مبتلا به  اوتیسم در  حوزه بهداشت ودرمان،گفت: بیماری های ژنتیکی و عصبی پیش رونده  جز بیماری های  هستند  که در  یک سیر زمانی تشخیص داده می شود  اما در زمینه بیماری های  ژنتیکی مادرزادی، مجلس شورای اسلامی  در برنامه ششم توسعه، بندی را  مشخص  کرده است که سازمان بهزیستی با همکاری  وزارت بهداشت(Ministry of Health) ودرمان می  بایست مشاوره  های قبل  از ازدواج  را  در ارتباط با مسائل ژنتیکی  را  با اراده جدی  اجرایی کند و در این راستا نیز  قانون  تاکید  بر حمایت  از بیماران  اوتیسمی دارد.

 نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخشی از بیماری های ژنتیکی امکان دارد ،حتی بدون  سابقه  ژنتیکی در خانواده پس از ازدواج  برای  فرزند بوقوع بپیوندد و این در حالی است که  بیماری  مانند اوتیسم  در حیطه روانشناسی کودکان گنجانده می شود زیرا  این بیماری اوتیسم  در  سیر تکامل یک کودک  ایجاد می شود.

وی ادامه داد: نمی توان مقصر  شکل گیری بیماری اوتیسم(Autism) را  پزشکان یا خانواده بر اثر کم کاری دانست  زیرا  کودکان  از  حیث کنترل سلامت تا سن 5 سالگی  تحت نظارت خانه  های بهداشت قرار دارند .

تشخیص بیماری اوتیسم در  کودکان نیازمند آگاهی بخشی جامع  است
 نماینده مردم کاشمر در ملس شورای اسلامی  تصریح کرد: تشخیص بیماری اوتیسم در  کودکان نیازمند آگاهی بخشی جامع  است تا  این بیماری به سرعت تشخیص داشته شود زیرا بیماری  فوق در مراحل  اولیه درمان  وضعیت مناسبی  تر دارد .

 وی ادامه داد:  بیماران اوتیسم استعدادهای خاصی دارند که می توانند با طی روند درمانی مناسب  به بازار کار ورود کنند  بنابراین بیماران فوق با طی پروسه های  درمانی  منعی برای ورود به بازار کار ندارند.

مبتلایان به اوتیسم مانعی برای ورود به بازار کارندارد
 عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس یادآورشد:مبتلایان به اوتیسم مانعی برای ورود به بازار کارندارد اما مرحله درمان و تشخیص به موقع می تواند شرایط وروند درمان را بهبود ببخشد.