مرگ دومین پزشك جوان بيمارستان امام-ره-تهران در یک ماه
به گزارش شفاآنلاین،هنوز علت مرگ اعلام نشده است.این درحالی است که 16 خرداد امسال نيز يكی از رزيدنت های ارتوپدي اين بيمارستان به نام دکتر رسول قادری جان باخت كه بازتاب گسترده اي در جامعه و فضای رسانه ای داشت.
برخی ها معتقدند مرگ پزشکان جوان به خاطرساعات کارطولانی و بسیارطاقت فرسا رخ می دهد.به همین خاطرخواستاربازنگری درپروتکل های آموزشی شده اند.اما تاکنون دراین باره تصمیم خاصی اتخاذ نشده است.

روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، نیزدر واکنش به مباحث مطرح در خصوص فوت دکتر رسول قائدی دستیار ارتوپدی این مجتمع به دلیل کشیک‌های سخت و طاقت‌فرسا، بیانیه‌ای به این شرح صادر کرده بود.

«ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر رسول قائدی دستیار معزز ارتوپدی این مجتمع، به خانواده آن عزیز از دست رفته و جامعه پزشکی کشور، به آگاهی می‌رساند درگذشت آن مرحوم در زمان مرخصی و در شهرستان محل اقامت خانوادگی ایشان رخ داده است. آخرین کشیک و حضور ایشان نیز در بیمارستان دوشنبه ۱۳/‏۳/‏۹۸ بوده؛ در حالیکه تاریخ درگذشت ایشان ۱۶/‏۳/‏۹۸ می‌باشد. لذا اخبار منتشر شده در خصوص درگذشت ایشان حین کشیک و در نتیجه کشیک‌های سخت و طاقت فرسای اعمال شده صحت ندارد.

روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی فرصت را مغتنم دانسته اعلام می‌دارد، اگر چه قبولی و تحصیل در رشته‌ی پزشکی و به خصوص دوره‌های تخصص نیازمند تلاش‌های مجدانه و مطالعه و کوشش بسیار است؛ اما برنامه‌های آموزشی در نظر گرفته شده مطابق با کوریکولوم های آموزشی تدوین شده و مطابق با شرایط آموزشی و درمانی دانشگاه است.

در پایان یاد و خاطره تلاش‌های بی‌شائبه دکتر رسول قائدی، پزشک فرهیخته، مهربان و اخلاق مدار و خدمت رسانی صادقانه ایشان به بیماران این مجتمع بیمارستانی را گرامی می‌داریم و امیدواریم روح بلند آن عزیز سفرکرده غریق آرامش و رضوان الهی باشد.»