افراد متمول حق بیمه خود را شخصاً پرداخت کنند
شفا آنلاین>سلامت>عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیمه رایگان حق افرادی است که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، گفت: افراد متمول حق بیمه خود را شخصاً پرداخت کنند.

به گزارش شفا آنلاین، حیدر علی عابدی با اشاره به اینکه تنها اقشار نیازمند جامعه باید تحت پوشش بیمه رایگان قرار بگیرند، گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شده که بیمه سلامت تنها باید به کسانی که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، تعلق بگیرد. از این رو تمامی مدیرانی که باعث به هدر رفتن بیت المال در بیمه سلامت شدند باید پاسخگو باشند.

بیمه رایگان حق نیازمندان است/ افراد متمول حق بیمه خود را شخصاً پرداخت کنند
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان‌های حمایت‌گر بهزیستی و کمیته امداد باید حق بیمه مددجویان خود را پرداخت کنند، افزود: افراد متمول نیز باید حق بیمه خود را شخصاً پرداخت کنند، چرا که بیمه به معنی، جمع آوری حق بیمه‌ها و پرداخت‌ در شرایط ضروری بوده و اگر سازمان‌های بیمه منبع درآمد و ورودی نداشته باشد، طبیعتاً نمی‌تواند هزنیه‌های خودرا پرداخت کند و در نتیجه به مراکز طرف قرار داد بدهکار می‌شود.

سلب اعتماد مراکز خدمات درمانی از بیمه‌های بد حساب
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر در صورت عدم پرداخت بدهکاری‌‌های خود، اعتمادشان را نزد مراکز خدمات درمانی از دست می‌دهند، اظهار کرد: نتیجه سلب اعتماد از سازمان بیمه‌گر این می‌شود که تعداد مراکز طرف قرار داد با بیمه روز به روز کاهش پیدا کرده و افراد هیچ مرکزی را که تحت پوشش خدمات بیمه باشد، پیدا نمی‌کنند و بی تردید تنها مستضعفین و نیازمندانی که مد نظر قانون بودند ضرر می‌کنند. بنابر این باید هرچه سریع‌تر به برنامه ششم برگردیم و بر اساس آن اقدام کنیم.

برگزاری آزمون وسع در انتظار پیشنهاد هیئت دولت
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آزمون وسع می‌تواند، توان مالی افراد را برای پرداخت حق بیمه مشخص کند،خاطر نشان کرد: پیشنهاد برگزاری این آزمون بر عهده شورای عالی بیمه و هیئت دولت گذاشته شده است، بنابر این تصویب و اجرای آن در انتظار پیشنهاد هیئت دولت است که تاکنون هیچ پیشنهادی در این خصوص ندادند و به همین دلیل تاکنون بلاتکلیف مانده است.