خوراکی های مفیدی که ضامن سلامت پوست شماست
شفاآنلاین>سلامت>خوردن سیب‌زمینی شیرین یا استفاه از ماست آن مانند یک ضد‌آفتاب طبیعی روی پوست موثر است.

به گزارش شفاآنلاین، برای داشتن پوستی سالم و شفاف باید حواسمان به مواد غذایی که مصرف می‌کنیم باشد زیرا رژیم غذایی نامناسب با تاثیر بر متابولیسم بدن به آسیب رساندن به اندام‌‌های داخلی بدن همچون قلب و ریه <Lung>منجر خواهد شد.

در اینجا به معرفی مواد غذایی که دارای مواد معدنی بسیار هستند و سبب ایجاد پوستی  سالم می‌شوند، می‌پردازیم.

ماهی‌های چرب

ماهی های چرب مانند سالمون بهترین ماده غذایی برای سلامت پوست هستند و به دلیل آنکه امگا ۳ و اسید فراوان در آن‌ها وجود دارد می توانند سلامت پوست را تامین کنند.

امگا ۳ مهمترین ماده غذایی برای پوست است و می تواند رطوبت سطح پوست را بالا برده  همچنین تحقیقات مختلف نشان داده‌اند که روغن موجود در ماهی می تواند بسیاری از بیماری‌های خطرناک پوستی همچون لوپوس را از بین ببرد.

تخمه آفتابگردان

این ماده معدنی از مواد مقوی بسیار زیادی تشکیل شده است و می‌تواند ضایعات و مشکلات پوستی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از بین ببرد؛ در ۲۸ گرم تخمه آفتابگردان ۳۷ درصد ویتامین ۱۰ درصد زینک و پنج درصد پروتئین وجود دارد.

سیب‌زمینی شیرین

در سیب زمینی شیرین میزان قابل توجهی بتاکاراتون وجود دارد که این ماده مهمترین ویتامین برای از بین رفتن  مشکلات پوستی است، همچنین خوردن سیب زمینی شیرین یا استفاه از ماست  آن می‌تواند همانند یک  ضد آفتاب طبیعی روی پوست تاثیر داشته باشد.

کلم بروکلی

این سبزی سرشار از مواد معدنی همچون زینک، ویتامین A و ویتامین C است که می تواند درمانگر خوبی برای انواع بیماری‌های پوستی باشد در این ماده غذایی ویتامین‌هایی به کار رفته است که می‌توانند سرطان<Cancer> و سوختگی را درمان کنند.

گوجه‌فرنگی

این صیفی سرشار از ویتامین C است و به دلیل مواد معدنی متعددی که در آن به کار رفته است می توان پوست را از مضرات آفتاب در امان نگه داشت و از پیری پوست صورت جلوگیری کرد.

شکلات‌تلخ

شکلات از میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان تشکیل شده است و می تواند پوست را از  سوختگی شدید آفتاب در اما نگه دارد و به افزایش ضخامت پوست و بهبود عملکرد آن کمک کرد.


فلفل‌دلمه‌ای

این ماده غذایی خوشمزه ویتامین C فراوانی دارد که می‌تواند به بالا رفتن آنتی اکسیدان پوست کمک کند همچنین مواد معدنی آن سبب افزایش کلاژن‌های سطح پوست می‌شوند.yjc