انتقاد رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از کاهش بودجه بیماران خاص
شفاآنلاین>سلامت>رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بودجه ۹۸ در حوزه سلامت، گفت که با این وضعیت بودجه بیماران خاص با مشکل مواجه می‌شود و مردم هم در اجرای طرح تحول در بیمارستان‌ها بلا تکلیف خواهند ماند.

به گزارش شفاآنلاین، حسینعلی شهریاری، با اشاره به بودجه بخش سلامت، اظهار کرد: بودجه‌ای که سازمان برنامه و بودجه در حوزه سلامت<Health> ارائه کرده است مشکل‌زا خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کند که جلوی این کاهش بودجه را بگیرد، ولی عملکرد سازمان برنامه و بودجه قابل قبول نیست.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه‌ داد: در حال‌ حاضر ما نمایندگان، دولتمردان و حتی قوه قضاییه به دلیل داشتن بیمه های تکمیلی آن چنان شرایط بیماران را درک نمی‌کنیم و می گوییم که با بیمه های تکمیلی مشکل خودمان را حل می‌کنیم، اما آیا می‌توان مشکل مردم را حل کرد؟ مردم به خصوص بیماران خاص<Special patients> مشکلات زیادی دارند.

شهریاری با اشاره به بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی، ادعا کرد: بودجه دانشگاه علوم پزشکی هم عجیب و غریب است. برخی از دانشگاه‌ها با تعداد دانشجویان و مراجعان بیشتر نسبت به دانشگاه‌های با تعداد دانشجوی کمتر، بودجه کمتری دارند، اینها همه نشان دهنده این است که مولفه اختصاص بودجه به دانشگاه‌ها لابی بوده است.ایسنا