کد خبر: ۲۶۸۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020December 05
ویروس کرونا به مدت دو تا سه ساعت در محیط‌های بسته در هوا می‌ماند و برای جلوگیری از ورود این ذرات به مخاط چشم باید از شیلد یا عینک استفاده شود.
شفاآنلاین>سلامت>یک متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه راه‌های مختلفی برای ورود کرونا به بدن وجود دارد، گفت : یکی از این راه‌ها از طریق مخاط چشم است.

  به گزارش شفاآنلاین:فیض الله منصوری متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه هنوز ناشناخته‌های بسیاری در خصوص کرونا وجود دارد، گفت: این ویروس از راه‌های تنفسی به بدن ورود کرده و موجب بیماری می‌شود.
وی بیان داشت: یکی از راه‌های ورود این ویروس مخاط چشم افراد است و اگر فرد با بیماران دیگر تماس داشته و یا در محیط‌های بسته که بیمار کرونایی وجود دارد برای مدت طولانی بماند، احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: ویروس کرونا به دو صورت قطرات ریز و افشانه وارد فضا می‌شود که برای پیشگیری از ورود قطرات ریز استفاده از ماسک کفایت می‌کند، اما برای محافظت از ورود افشانه باید از شیلد یا عینک استفاده شود.

korona viroos
منصوری افزود: ویروس کرونا به مدت دو تا سه ساعت در محیط‌های بسته در هوا می‌ماند و برای جلوگیری از ورود این ذرات به مخاط چشم باید از شیلد یا عینک استفاده شود.
این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: توصیه می‌شود افرادی که در محیط‌های بسته فعالیت دارند که مراجعات به آن مکان زیاد است، حتما در کنار ماسک از شیلد هم استفاده کنند.
وی افزود: در کنار این‌ها توصیه می‌شود افراد بصورت مرتب دست‌ها را با آب و صابون شسته و از تماس دست آلوده با صورت و به ویژه چشم‌های خود خودداری کنند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص ورود ویروس کرونا از طریق گوش به بدن گفت: هیچ منبع علمی یا گزارش تایید شده‌ای دراین خصوص وجود ندارد و تاکنون ورود کرونا از طریق گوش به بدن ثابت نشده است.
برچسب ها: کرونا ، خودسرانه ، درمان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: