کد خبر: ۲۶۰۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020July 07
سازمان ملل
سازمان ملل اعلام کرد: جهان در حال درمان علائم بیماری کووید-۱۹ بوده و از علت همه گیری این بیماری غافل است.

شفاآنلاین>سلامت> سازمان ملل در گزارش خود آورده  است: جهان در حال درمان علائم جسمی و اقتصادی شیوع کروناویروس جدید است و به عوامل زیست محیطی آن توجهی ندارد. در نتیجه انتظار میرود طی سالهای آینده جهان با جریانی از بیماری‌ها مواجه شود که از حیوان به انسان منتقل می‌شوند.

مواردی از چنین بیماری‌ها و شیوع آنها رو به افزایش است که ابولا، سارس، ویروس نیل غربی و تب دره ریفت از جمله آنهاست و عامل ریشه ای آن می‌تواند تخریب طبیعت توسط بشر و افزایش تقاضای گوشت باشد.

 حتی پیش از همه گیری بیماری کووید-۱۹ هر سال حدود دو میلیون نفر در جهان بر اثر ابتلا به بیماریهای مشترک میان دام و انسان جان خود را از دست می‌دهند. بیماری کووید-۱۹ شدیدترین نوع آن بوده ولی اولین مورد نیست.

در این گزارش تاکید شده اتخاذ رویکردی که بر اساس آن سلامت بشر، حیوانات و محیط زیست بهم پیوسته باشد ضروری است که کنترل و تحقیق روی بیماریها و سیستم غذایی که عامل انتقال بیماری به انسان است یکی از آنهاست.


شفاآنلاین را در اینستاگرام هم دنبال کنید


به نقل از روزنامه گاردین، در گزارش سازمان ملل آمده است: واکنشهای بسیاری به بیماری کووید-۱۹ انجام گرفته اما بسیاری از آنها شیوع کروناویروس را یک چالش پزشکی یا شوک اقتصادی قلمداد می‌کنند.

منشاء این بیماری در محیط زیست، سیستم غذایی و سلامت حیوانات است. این شرایط مانند آن است که در مواجهه با فرد بیمار تنها علائم او را درمان کرده و درمان عوامل نهفته و زمینه ای مورد توجه قرار نگیرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: