کد خبر: ۲۵۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 30
فرانسه نیز حکم ممنوعیت مصرف این دارو برای بیماران کرونایی را از آنجایی صادر کرد که مطالعات گسترده نشان داده‌اند میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به این ویروس با مصرف داروی هیدروکسی کلروکین افزایش می‌یابد
شفاآنلاین>سلامت>فرانسه در تازه‌ترین اقدامات خود در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، مصرف داروی هیدروکسی کلروکین را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش شفاآنلاین، مجله پزشکی لانست چند روز پیش نتیجه تحقیقاتی را منتشر کرد که حکایت از آن داشت هیدروکسی کلروکین منجر به افزایش احتمال مرگ در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می‌شود.

فرانسه نیز حکم ممنوعیت مصرف این دارو برای بیماران کرونایی را از آنجایی صادر کرد که مطالعات گسترده نشان داده‌اند میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به این ویروس با مصرف داروی هیدروکسی کلروکین افزایش می‌یابد.

وزیر بهداشت فرانسه، پس از انتشار یک گزارش در مجله لانست دستور بررسی آزمایشات مربوط به استفاده از این دارو را صادر کرد و درنهایت مشخص شد، هیدروکسی کلروکین در مبارزه با این بیماری مؤثر نیست، باعث ضربان نامنظم قلب و خطر مرگ می‌شود.

محققان با مطالعه حدود ۱۰۰ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ دریافتند مصرف دارو‌های هیدروکسی کلروکین و کلروکین، هیچ تاثیری بر درمان این بیماری ندارد.

به رغم تبلیغات گسترده دونالد ترامپ در مورد داروی هیدروکسی کلروکین، بیمارستان‌های آمریکا نیز از تجویز داروی هیدروکسی کلروکین خودداری می‌کنند. فارس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: