کد خبر: ۲۴۴۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۰ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 13
در روسیه و همینطور تعدادی از کشور‌های اروپای شرقی، دادن یک دسته گل که تعداد گل‌های آن زوج باشد را بسیار توهین آمیز و ناشایست می‌دانند.
شفاآنلاین>اجتماعی>در این مطلب با تعدادی از آداب و رسوم عجیب کشور‌های مختلف دنیا آشنا می‌شوید.

به گزارش شفاآنلاین، سفر برای بعضی، فرصتی برای دور شدن از استرس‌های کاری و برای بعضی دیگر، فرصتی برای تجربه و دیدن چیز‌های جدید است.

 با این حال، وقتی به مکان جدیدی سفر می‌کنیم و با آدم‌های جدیدی با فرهنگی<Cultural> کاملاً متفاوت و در مجموع دنیای جدیدی سر و کار پیدا می‌کنیم، باید از انجام بعضی کار‌ها خودداری کنیم. برای اینکه بتوانیم مهمان خوبی باشیم، باید با فرهنگ مقصد سفرمان آشنایی پیدا کنیم. در ادامه با تعدادی از آداب و رسوم عجیب کشور‌های مختلف دنیا آشنا می‌شویم.

۱- در روسیه تعداد گل‌های دسته گل را زوج انتخاب نکنید
در روسیه و همینطور تعدادی از کشور‌های اروپای شرقی، دادن یک دسته گل که تعداد گل‌های آن زوج باشد را بسیار توهین آمیز و ناشایست می‌دانند. فقط در مراسم‌های تدفین تعداد گل‌های دسته گل زوج است؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید به کسی توهین کنید، تعداد گل‌های دسته گل را فرد انتخاب کنید.

۲- در چین از تماس چشمی خودداری کنید
در چین تماس چشمی را نشانه‌ی بی احترامی به دیگران می‌دانند. چینی‌ها هنگام عصبانیت این کار را انجام می‌دهند، بنابراین اگر نمی‌خواهید روی بد آن‌ها را ببینید از انجام این کار خودداری کنید.

۳- در تایلند به هیچ شکلی به خاندان سلطنتی بی احترامی نکنید
حتی شوخی کردن در مورد اعضای خاندان سلطنتی هم می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. مهم‌تر از همه آنکه، قرار دادن پا روی پول‌های تایلندی که تصویر خاندان سلطنتی روی آن‌ها نقش بسته، یک جرم تلقی می‌شود که برای آن مجازات خواهید شد.

۴- در هند با کفش وارد معابد و خانه‌ها نشوید
هنگام ورود به معابد یا خانه‌ی کسی باید کفش‌های خود را درآورید.

۵-در آلمان تولد کسی را زودتر تبریک نگویید
آلمانی‌ها اعتقاد دارند اگر زودتر از موعد برایشان تولد خوبی را آرزو کنید دیگر این اتفاق نخواهد افتاد و آن‌ها گرفتار بدشانسی خواهند شد.

۶-در سنگاپور سگ به همراه نداشته باشید
این مورد را حتماً جدی بگیرید. بعضی نژاد‌های خطرناک سگ مثل پیت بول، آکیتا، توسا و تعدادی دیگر، در کشور سنگاپور به کلی ممنوع هستند. در مورد دیگر نژاد‌های سگ هم قوانین بسیار سختگیرانه‌ای وجود دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید سگ تان را با خود به سفر ببرید، شاید سنگاپور انتخاب مناسبی برای شما نباشد.

۷-در فرانسه در رستوران فقط یک پرس غذا نخورید
فرانسوی‌ها مانند زبان شان، به آشپزی شان هم بسیار افتخار می‌کنند. به همین دلیل از نظر آن‌ها سفارش دادن فقط یک پرس غذا در رستوران، کار توهین آمیزی محسوب می‌شود. به علاوه، باقی گذاشتن غذا در ظرف هم برای آشپز می‌تواند بسیار توهین آمیز باشد و به جای آن، باید بشقاب خود را خالی برگردانید.

۸-در سوئیس وسایل برنده هدیه ندهید
هدیه دادن وسایل برنده در سوئیس (و همینطور کشور‌های دیگری مثل آلمان، برزیل و مصر) کاری ناشایست و پایان یک رابطه‌ی دوستی یا عاطفی تلقی می‌شود. در مقابل، اگر روی چاقو یک سکه بچسبانید، دریافت کننده‌ی هدیه می‌تواند سکه را به عنوان پول خرید چاقو به شما برگرداند.

۹-نیوزلندی‌ها را با استرالیایی‌ها اشتباه نگیرید
مردم نیوزلند از اینکه به آن‌ها استرالیایی گفته شود بسیار عصبانی می‌شوند، بنابراین خیلی مراقب باشید!

۱۰- در شیلی هرگز با دست غذا نخورید
در کشور شیلی غذا خوردن با دست در ملأ عام را بسیار بی ادبانه می‌دانند. این مسأله در مورد هر نوع خوراکی‌ای صدق می‌کند حتی سیب زمینی سرخ کرده! دیگر نکته‌ی مهم در مورد آداب غذا خوردن در شیلی این است که باید همیشه دست‌های خود را روی میز نگه دارید به طوری مچ دست‌ها روی لبه‌ی میز قرار بگیرند.

۱۱-در ژاپن در سمت نادرست پله برقی نایستید
اگر نمی‌خواهید باعث مزاحمت ژاپنی‌ها شوید بهتر است به خاطر داشته باشید که در شهر اوزاکا باید سمت راست پله برقی و در شهر توکیو باید سمت چپ بایستید. روزیاتو
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: