کد خبر: ۲۴۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۰ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 18
در شهرهای کوچک حدود ۸ دقیقه ولی در کلان شهرهایی مانند تهران زمان رسیدن بیشتر است که با راه‌اندازی موتور آمبولانس‌ها این مشکل تا حدودی حل شد
شفا آنلاین>سلامت>معاون فنی و عملیاتی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با بیان اینکه حدود ۳۰۰ موتور آمبولانس در تهران فعالیت دارند ، گفت: با راه‌اندازی موتور آمبولانس‌ها زمان‌ رسیدن پرسنل اورژانس بر بالین بیمار در شهرهای بزرگ تقریبا به ۱۳ دقیقه رسیده است.

به گزارش شفا آنلاین، حسن نوری معاون فنی و عملیاتی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران در رابطه با زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین بیمار گفت:در شهرهای کوچک حدود ۸ دقیقه ولی در کلان شهرهایی مانند تهران زمان رسیدن بیشتر است که با راه‌اندازی موتور آمبولانس‌ها این مشکل تا حدودی حل شد.

معاون فنی و عملیاتی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی(medical emergency) کشور گفت: امروزه نزدیک ۳۰۰ موتور آمبولانس در تهران فعالیت دارند که با راه‌اندازی موتور آمبولانس‌ها زمان‌ رسیدن پرسنل اورژانس بر بالین بیمار در شهرهای بزرگ تقریبا به ۱۳ دقیقه رسیده است.

وی در رابطه با موضوع استفاده سلبریتی‌ها از آمبولانس‌های خصوصی افزود: در صورت تخلف آموبلانس‌ها پروانه فعالیت آن‌ها باطل خواهد شد.

نوری در پاسخ به این سوال که وضعیت آمبولانس‌ها در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر خاورمیانه به چه صورت است گفت:ما جزو بهترین کشورها در حوزه خدمات رسانی هستیم و خدمات ما برای مردم به طور رایگان ارایه می‌شود. ما از نظر کیفیت آمبولانس‌ ها در سطح بین‌المللی هستیم و از لحاظ پروسه‌های درمانی جزو پیشروهای منطقه‌ای در حوزه مغزی و قلبی هستیم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: