کد خبر: ۲۴۲۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 17
طبق مطالعه اخیر محققان، نوشیدن دو یا چند لیوان نوشابه با افزایش خطر مرگ مرتبط است
شفا آنلاین>سلامت>نوشیدنی که قصد صحبت از آن را داریم به گفته محققان مرکز تحقیقات سرطان فرانسه مصرف زیادش رابطه مستقیم با میزان وقوع بیشتر مرگ و میر دارد.

به گزارش شفا آنلاین، طبق مطالعه اخیر محققان، نوشیدن دو یا چند لیوان نوشابه با افزایش خطر مرگ مرتبط است.

محققان مرکز تحقیقات سرطان فرانسه هشدار می‌دهند مصرف زیاد نوشابه‌های حاوی قند و نوشابه شیرین با شیرین کننده‌های مصنوعی با میزان وقوع بیشتر مرگ و میر به هرعلتی مرتبط است.

«نیل مورفی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم مصرف زیاد نوشابه با افزایش خطر مرگ به هر دلیلی مرتبط است و این موضوع در مورد نوشابه‌های شیرین شده با مواد قندی یا شیرین کننده‌های مصنوعی فرقی نمی‌کند.»

وی در ادامه می‌افزاید: «نتایج ما نشان می‌دهد که محدودیت مصرف این نوع نوشابه‌ها و جایگزینی آن‌ها با نوشیدنی‌های سالم‌تر نظیر آب بسیار مهم است.»

در این مطالعه، حدود ۴۵۲ هزار زن و مرد از ۱۰ کشور اروپایی شرکت داشتند.

در این مطالعه، نوشیدن دو لیوان نوشابه یا بیشتر در روز با مصرف کمتر از یک لیوان در ماه مقایسه شد. این افراد به مدت ۱۶ سال تحت نظر بودند که در این مدت ۴۱,۶۹۳ مورد مرگ ثبت شد.

طبق این مطالعه، ۴۳ درصد به دلیل سرطان، ۲۱.۸ درصد به دلیل بیماری‌های گردش خون و ۲.۹ درصد به دلیل بیماری‌های گوارشی فوت کرده بودند. محققان براساس این یافته‌ها بر محدود کردن بیشتر مصرف نوشابه‌ها تاکید دارند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: