کد خبر: ۲۴۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۹ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 17
گنجاندن منظم اسموتی ها در برنامه غذایی می تواند راهکاری ایده آل برای سوخت و ساز چربی در قسمت های مختلف بدن باشد اما این باور چندان درست نیست زیرامعمولا در تهیه اسموتی از دو تا سه میوه استفاده می شود که حاوی مقدار زیادی کالری و قند است
شفا آنلاین>تغذیه>امروزه اسموتی های گیاهی از میوه ها و سبزیجات همچنین انواع مغزها تهیه می شود اما باورهای نادرست دراین باره باعث شده است برخی افراد نگاه اغراق آمیزی به این نوشیدنی داشته باشند بنابراین بهتراست دقیق تر درباره خواص این نوشیدنی بدانیم:
 
  اسموتی لاغر می کند؟
به گزارش شفا آنلاین:گنجاندن منظم اسموتی ها <Smoothies>در برنامه غذایی می تواند راهکاری ایده آل برای سوخت و ساز چربی در قسمت های مختلف بدن باشد اما این باور چندان درست نیست زیرامعمولا در تهیه اسموتی از دو تا سه میوه استفاده می شود که حاوی مقدار زیادی کالری و قند است.

در زمان مخلوط کردن میوه ها و سبزیجات، بخش قابل توجه فیبر آن از بین می رود و تاثیر آن بر گوارش کاهش می یابد.

جویدن، احساس سیری بیشتری درمقایسه با نوشیدن ایجاد می کند؛ پس خوردن یک میوه کامل بهتراز یک لیوان اسموتی باعث سیری می شود.

کاهش وزن، روند پیچیده ای است که نمی توان تنها به این راهکار بسنده کرد.

  اسموتی بهتراز میوه و سبزیجات ؟
ویتامین ها، فیبرها و آنتی اکسیدان ها زمانی برای بدن تاثیر دارد که تغییر نکند اما هنگامی که میوه یا سبزی خرد می شود بخش زیادی از این ترکیبات از بین می رود.

  اسموتی بدن را پاک سازی می کند؟
اسموتی، ریزمغذی های زیادی را برای عملکرد اندام هایی نظیر کلیه و کبد که عامل دفع مواد زاید از بدن هستند، تامین می کند اما اگر فرد سبک زندگی سالم نداشته باشد و به عنوان مثال برنامه غذایی او سرشار از چربی های اشباع باشد، ورزش نکند و ... میزان مواد زاید آن قدر در بدن افزایش می یابد که با نوشیدن یک تا دو لیوان اسموتی نمی توان از آن ها رها شد.

 اسموتی آب بدن را تامین می کند؟
اسموتی های گیاهی به دلیل مقدار فراوان آب موجود در میوه ها و سبزیجات تاثیر خوبی در تامین رطوبت بدن دارند اما بهتر است در کنار مصرف آن ها حتما نوشیدن کافی آب نیز در برنامه غذایی گنجانده شود. amelioretasante.com
 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: