کد خبر: ۲۳۷۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 2019July 21
قطعا پدر و مادر باید فرزندشان را دوست بدارند و به نیازشان توجه کنند. عشق به فرزند اجتناب ناپذیر است و عشق به همسر کاملا به انتخاب و تمرین ما بستگی دارد
شفا آنلاین>اجتماعی>علاقه و محبت به فرزند، بخش جدایی ناپذیر زندگی هر پدر و مادری است اما اگر بیشتر از عشق به همسرتان باشد، ممکن است با مشکل مواجه شوید. عشق به فرزند می‌تواند کاری کند که حاضر باشید برای درست کردن کاردستی تا ساعت یک نصف شب بیدار بمانید یا ۲۰ کیلومتر رانندگی کنید تا فقط یک کفش ورزشی را به فرزندتان برسانید اما غیرمعقول‌ترین کاری که والدین مرتکب آن می‌شوند، علاقه بیش از حد به فرزند، حتی بیشتر از همسر است.

  قطعا پدر و مادر باید فرزندشان را دوست بدارند و به نیازشان توجه کنند. عشق به فرزند اجتناب ناپذیر است و عشق به همسر کاملا به انتخاب و تمرین ما بستگی دارد. محققان عقیده دارند، کودکانی که والدین‌شان به یکدیگر عشق می‌ورزند، شادترند و احساس امنیت بیشتری دارند. در واقع آن‌ها نه تنها الگویی برای شکل اصلی رابطه والدین در خانواده دارند بلکه از این طریق می‌آموزند در چنین رابطه‌ای افراد چگونه با هم رفتار می‌کنند. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد تنش‌های موجود در روابط والدین، به ندرت وارد ارتباط آن‌ها با فرزندشان نیز می‌شود.

کودکان به دلیل ناتوانی در تحلیل تنش‌های موجود در رفتار والدین با یکدیگر، خودشان را در این موضوع مقصر می‌دانند. مشکل دیگری که در این بین پیش می‌آید، تبدیل شدن فرزندان به الگوی رویایی والدین است. والدینی که تمام احساسات‌شان را در فرزندشان سرمایه‌گذاری می‌کنند، در بزرگ سالی از او انتظاراتی خواهند داشت مثل این که بخواهند تمام آرزوهای از دست رفته‌شان در انسانی که بزرگش کرده‌اند، متجلی شود.

مسلما فرزند شما وقتی به نوجوانی و جوانی می‌رسد، از این که بخواهد شما را به آرزوهایتان برساند کلافه می‌شود. پدر و مادر گاهی آن قدر درگیر مشکلات فرزندشان می‌شوند که خودشان را فراموش می‌کنند. محققان این مسئله را عامل نیمی از طلاق‌ها در سنین بالای ۵۰ سال می‌دانند. تنها راه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی این است که به یاد داشته باشید، فرزندان تان تنها علت کنار هم بودن شما و همسرتان نیستند و در واقع تربیت فرزند مسئولیتی است که شما به همراه شریک زندگی‌تان آن را پذیرفته‌اید.Time
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: