کد خبر: ۲۳۷۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 2019July 17
برای اجرای خرید راهبردی خدمات سلامت، به دنبال این هستیم که تنوع ارائه دهندگان خدمات سلامت افزایش پیدا کند. یکی از راه‌های این اقدام، کمک و حمایت از بخش خصوصی و حمایت مناسب است
شفا آنلاین>سلامت.>وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر انجام خرید راهبردی خدمات سلامت در برخی فرآورده‌ها مثل دارو و تجهیزات پزشکی امکان پذیر است و به سازمان بیمه سلامت کمک می‌کنیم تا این اقدام را انجام دهد.

به گزارش شفا آنلاین، سعید نمکی روز چهارشنبه درباره وضعیت ارائه دهندگان خدمات سلامت برای اجرای خرید راهبردی خدمات سلامت افزود: سازمان بیمه سلامت(Health insurance) باید خرید راهبردی خدمات را انجام دهد، اما مشکل این است که در حال حاضر راهی برای انجام این کار وجود ندارد. زیرا بخش خصوصی در حال حاضر مشکلات زیادی دارد و بخش دولتی بسیار قوی است و باید برای حل این مشکل راهکاری یافت که به دنبال آن هستیم.

وی ادامه داد: برای اجرای خرید راهبردی خدمات سلامت، به دنبال این هستیم که تنوع ارائه دهندگان خدمات سلامت افزایش پیدا کند. یکی از راه‌های این اقدام، کمک و حمایت از بخش خصوصی و حمایت مناسب است.

وزیر بهداشت افزود: از طرفی باید سرانه‌ها پرداخته شده و بخش خصوصی به حدی از سوددهی برسد که با سرانه‌های دولتی، قادر به رقابت با بخش دولتی باشد.

نمکی بیان کرد: همچنین با این اقدام، به گونه‌ای عمل نمی‌کنیم که میزان پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت افزایش یابد و تلاش می‌شود سرانه‌ها و یارانه‌هایی را که باید به حوزه درمان پرداخت شود، خودمان بپردازیم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: