کد خبر: ۲۳۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 2019July 13
در حال حاضر مشکلی در تأمین دارو در کشور وجود ندارد. میزان تخصیص ارز در این مدت از روال معمول بیشتر بوده و بحث تأمین و تدارک دارو به خوبی انجام می‌شود و مردم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند
شفا آنلاین>سلامت>سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر کمتر از ۲۰ قلم کمبود واقعی دارو وجود دارد که این موضوع به معنی نایاب بودن داروها نیست و کمبودها از طریق شرکت‌های فوریتی و تامین مواد اولیه برای تولید داخل در حال رفع شدن است.

به گزارش شفا آنلاین، محمد رضا شانه ساز روز شنبه درباره کمبود دارو افزود: بیش از اینکه کمبودی وجود داشته باشد، نگرانی بین مصرف کنندگان باعث افزایش مراجعه به داروخانه‌ ها و انبار دارو ها در خانه‌ها می‌شود، در حالی که این اقدام به هیچ وجه درست نیست و ممکن است دارو از شرایط نگهداری خاصی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکلی در تأمین دارو در کشور وجود ندارد. میزان تخصیص ارز در این مدت از روال معمول بیشتر بوده و بحث تأمین و تدارک دارو به خوبی انجام می‌شود و مردم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

سرپرست سازمان غذا و دارو بیان کرد: در شرایط موجود لازم است اعتبارات مورد نیاز برای بیمه‌ها از نظر میزان و زمان تخصیص مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت گردش صنعت دارو تسهیل و تسریع شود.

شانه ساز افزود: سازمان بیمه سلامت(Health insurance) با همه توان خود از رأس سازمان تا ارکان پرسنلی و هیأت مدیره برای رضایت بیمه‌شدگان تلاش می‌کنند، ولی انتظار است که پرداخت اعتبارات سریع‌تر انجام شود.

سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: نقطه شروع ما سازمان‌های بیمه گر هستند، زیرا اگر اعتبارات در سازمان‌های بیمه گر به موقع تخصیص یابد، پرداخت بدهی شرکت‌های دارویی سریع‌تر انجام شده و خرید مواد اولیه و ارز به راحتی انجام می‌شود و در نهایت این گردش صنعت دارو در کشور را تسهیل و تسریع می‌کند. امیدواریم مسئولان بر تأمین به موقع اعتبارات تلاش کنند تا مشکلات رفع و گردش فعالیت دارو در کشور سریع‌تر انجام شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: