کد خبر: ۲۳۶۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۰ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ - 2019July 11
مواد غذایی که هنگام بیماری مصرف می‌کنیم می‌توانند به اندازه داروهایی که پزشکان تجویز می‌کنند موثر باشند و به بهبود هرچه سریع‌تر بیماری‌ها کمک کنند
شفا آنلاین>سلامت>مواد غذایی و ویتامین‌ها مفید‌تر از انواع قرص‌های شیمیایی هستند؛ به کمک برخی از این مواد می‌توان در کوتاه‌ترین زمان، انواع بیماری‌ها را درمان کرد.

به گزارش شفا آنلاین، مواد غذایی که هنگام بیماری مصرف می‌کنیم می‌توانند به اندازه داروهایی که پزشکان تجویز می‌کنند موثر باشند و به بهبود هرچه سریع‌تر بیماری‌ها کمک کنند در این مواد غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی متعددی به کار رفته است که هرکدام از آنها در درمان یک بیماری نقش موثری دارند؛ در اینجا به معرفی برخی مواد غذایی که در درمان بیماری‌ها نقش به سزایی دارند و می‌توانند از داروهای شیمیایی هم بهتر عمل کنند می‌پردازیم.

زنجبیل(Ginger)
زنجبیل از جمله ماده‌های غذایی است که اغلب پزشکان تغذیه آن را به بیماران توصیه می‌کنند زنجبیل دارای خواص گرمی است و می‌تواند در کمترین زمان سرماخوردگی و عطسه‌های پی در پی را درمان کند؛ استفاده از پودر زنجبیل یا دم‌کرده آن برای درمان بیماری سرماخوردگی بسیار مفید است.

عسل(Honey)
عسل ماده غذایی شیرینی است که در اغلب مواد غذایی می‌تواند آن را به کار برد؛ استفاده از عسل در آب جوش یا چای می‌تواند بیماری سرماخوردگی، عطسه، سردرد و سرفه را درمان کند. بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند تا برای پیشگیری از بیماری سرماخوردگی هر روز صبح یک قاشق عسل را در یک لیوان آب جوش حل کرده و پیش از صبحانه بنوشیم.

آب نمک
آب نمک می‌تواند عفونت‌(Infection) های بدن را از بین ببرد آب نمک دارای خواص معدنی است که می‌تواند عفونت‌های بدن خصوصا عفونت‌ های گلو را درمان کند.

سیر
سیر از آ‌لیسین تشکیل شده است که این ماده غذایی می‌تواند به از بین بردن بسیاری از میکروب‌ و ویروس‌های خطرناک کمک کند؛ سیر دارای خاصیت مقاوم سازی است و مصرف آن می‌تواند بدن شما را در برابر بسیاری از ویروس‌های خطرناک مقاوم سازد.
برچسب ها: زنجبیل ، عسل ، عفونت‌ ، سیر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: