کد خبر: ۲۳۶۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ - 2019July 11
خوشبختانه با توجه به پیشرفت‌های کشور ما توانستیم تجهیزات مورد نیاز دارویی را بسازیم که البته هنوز بخشی از آنها باید از خارج از کشور وارد شود
شفا آنلاین>سلامت>دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کمک متخصصان ایرانی توانستیم بیشتر تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در کشور را به صورت بومی تهیه کرده و در اختیار شرکت‌های داروسازی قرار دهیم.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر مصطفی قانعی درخصوص تولید تجهیزات مورد نیاز تهیه دارو در ایران بیان کرد: هنگامی که می‌خواهیم محصولات و داروهای زیستی تولید کنیم نیازمند تجهیزات مربوطه هستیم.

وی اضافه کرد: البته بیشتر این تجهیزات ساخت دارو پس از برجام، همچنان در فهرست تحریم‌های بین‌المللی باقی مانده است.

قانعی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به پیشرفت‌های کشور ما توانستیم تجهیزات مورد نیاز دارویی را بسازیم که البته هنوز بخشی از آنها باید از خارج از کشور وارد شود.

وی همچنین تاکید کرد: ایران در حالی با وجود تحریم‌ها از نظر پیشرفت فناوری‌(Technology) های زیستی و ارزش اقتصادی ناشی از آن رشد مناسبی داشته که بسیاری از کشورها با وجود برخورداری از همه امکانات و حتی نزدیکی با آمریکا هنوز نتوانسته‌اند در این زمینه پیشرفت کنند.

قانعی در ادامه تصریح کرد: اکنون ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه زیستی در کشور فعال است که در تلاش هستیم تعداد این شرکت‌ها را افزایش دهیم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: