کد خبر: ۲۳۶۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۸ - 2019July 10
بیمه های دولتی باید به داد بیماران سرطانی برسند و هزینه های درمان بیماران سرطانی را متقبل شوند و این در حالی است که بسیاری از افرادی که جهت درمان از دفترچه های دولتی استفاده می‌کنند، از دهک های کم درآمد جامعه هستند
شفا آنلاین>سلامت>نماینده مردم در  مجلس دهم با بیان  اینکه داروی  بیمار سرطانی  در داروخانه  های دولتی  رایگان شود،گفت: دهکهای کم درآمد جامعه توان پرداخت هزینه دارو را ندارند.

به گزارش شفا آنلاین:اصغرسلیمی درباره  وضعیت هزینه های  درمان بیماران سرطانی در  حوزه بهداشت و درمان،گفت: بیمه های دولتی باید به داد بیماران سرطانی برسند و هزینه های درمان  بیماران  سرطانی را متقبل شوند و این در حالی است که  بسیاری از افرادی که  جهت درمان از دفترچه های دولتی<Government Gazette> استفاده می‌کنند، از دهک های کم درآمد جامعه هستند.

 نماینده مردم سمیرم در  مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه  توان اقتصادی بیماران در دهک های کم درآمد جامعه با هزینه های درمان بویژه در بیمارستان  های خصوصی همخوانی ندارد تصریح کرد:   بیمه دولتی چترحمایتی اش  را بر سر بیماران سرطانی بازکند .

درمان بیماری سرطان نیازمند تامین هزینه های اقتصادی بیمار
 وی ادامه  داد:  درمان بیماری سرطان  نیازمند تامین هزینه  های  اقتصادی بیمار  است بنابراین جا دارد فکر اساسی برای  تامین  هزینه دارویی بیماران سرطانی شود تا بتوان درمان در این حوزه  را هدفمند کرد.

سلیمی افزود: در  طرح تحول سلامت تلاش بر این بودکه بیماران  دغدغه ای جز  طی مراحل درمان را نداشته باشد تا بتوانند  فارغ از فشارهای اقتصادی و مالی  پروسه درمانی شان  را طی کنند اما هزینه های سنگین  درمان،فشارهای اقتصادی به  بیماران خاص به خصوص  بیماران سرطانی وارد کرده است.

پوشش  هزینه های درمانی  ارتباط  مثبت با پیشگیری بیماری قبل از درمان دارد
سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه پوشش هزینه های درمانی  ارتباط  مثبت با پیشگیری بیماری قبل از درمان دارد  یادآورشد: بسیاری از  بیماری ها  را می توان قبل  از  حاد شدن بیماری درمان کرد اما این مهم  نیازمند توجه ویژه  به مقوله غربالگری است.خانه ملت
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: