کد خبر: ۲۳۶۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - ۱۲ تير ۱۳۹۸ - 2019July 03
یکی از مشکلات جدی ما در وزارت بهداشت، بدهی لجام گسیخته بیمه‌ها به مراکز درمانی به دلیل عدم تطابق منابع و مصارف بوده است و منجر به ضرر و بدهی انباشته شده است
شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت با اشاره به بدهی ۱۱ هزار میلیارد تومانی بیمه تأمین اجتماعی در حوزه درمان گفت: این سازمان می‌تواند از محل فروش سهام‌هایی که در سال‌های قبل خریداری کرده، بدهی‌هایش به بخش درمان را پرداخت کند و در حال پیگیری وصول مطالبات بیمارستان‌های وزارت بهداشت هستیم.

به گزارش شفا آنلاین، دکترسعید نمکی شامگاه سه شنبه در نشست جمع بندی سفر دو روزه خود به استان کرمان افزود: کشوری به سمت توسعه انسانی پیش خواهد رفت که بتواند نیروی انسانی خود را به سمت سرمایه انسانی سوق دهد و سوال اساسی در کشور ایران این است که به چه میزان دانشگاه ها در این زمینه توانایی دارند و چگونه عمل کرده اند.

وی با تأکید بر لزوم بازنگری در شیوه تربیت نیروی انسانی در دانشگاه های کشور تصریح کرد: متأسفانه تربیت نیروی انسانی در کشور ما براساس مؤلفه های اجتماعی و ضروریات اخلاقی صورت نمی گیرد و در اشاعه فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی برای جوانان موفق نبودیم که امیدوارم خداوند این کوتاهی را بر مسئولین ببخشد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در عرصه فرهنگی و رفاهی برای دانشجویان کم گذاشته ایم و همین کمبودها باعث شده است جوان امروزی در حین تحصیل برای رفتن از این کشور تلاش کند، گفت: متأسفانه ما برای تربیت نیروی انسانی زیاد هزینه می‌کنیم و بی‌جهت میزان زیادی نیروی فوق تخصص فارغ التحصیل می شوند بدون آنکه تجهیزات مورد نیاز برای کار آن‌ها تأمین شود.

نمکی با اشاره به اینکه پژوهش‌های موجود در دانشگاه‌ها باید گرهی از مشکلات کشور و مردم را حل کند، افزود: بخشی از تزهای دانشجویی مطلوب نیست و هیچ کجای دنیا با مقاله و افزایش سرانه مقالات، توسعه نیافته است بلکه مقاله باید به ارائه خدمت و محصول منجر شود.

وی بیان کرد: در بحث اقتصاد سلامت نیازمند پژوهش های جدی هستیم که تاکنون به این موضوع زیاد پرداخته نشده است؛ هرچند شرکت های دانش بنیان(Knowledge base) اقداماتی در این زمینه انجام داده‌اند ولی کافی نیست.

نمکی استان کرمان را استانی پراکنده، متنوع و دارای اقلیم های مختلف دانست و گفت: استان کرمان پردغدغه است و زمینه را برای رشد و ظهور و ایجاد انواع بیماری‌های واگیردار و غیرواگیردار دارد و از همین منظر نباید مسأله بیماری های واگیردار در استان کرمان نادیده گرفته شود.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود تعداد زیادی از اتباع خارجی در استان کرمان ابراز کرد: متأسفانه اگر سرویس و خدمات بهداشتی و درمانی به این افراد ندهیم، از طرف سازمان‌های مختلف بین المللی تحت فشار قرار می‌گیریم و با ارائه خدمات نیز متحمل هزینه های فراوان شده ایم که بنظر می رسد سازمان ملل در این زمینه باید به ما کمک کند.

وی گفت: امکانات بهداشتی و درمانی موجود در استان کرمان متناسب با پراکندگی و توزیع جمعیت در استان نیست و نباید نسخه کل کشور را برای استان هایی مثل سیستان و بلوچستان و کرمان تجویز کرد.

نمکی با اشاره به برنامه کاری خود در وزارت بهداشت(Ministry of Health) برای ایجاد ۴۰۰ خانه بهداشت سیار و کانکسی در سطح کشور برای عشایر افزود: هیچ فردی نباید در زمینه دسترسی به خدمات اولیه بهداشتی در کشور مشکل داشته باشد و ما این مدل ایجاد خانه‌های بهداشت را در روستاهای کویری و کم جمعیت استان کرمان ایجاد خواهیم کرد.

وزیر بهداشت با تأکید مجدد بر عملیاتی نمودن قول ها و تعهدات ایجاد شده در سفر دو روزه به شرق و جنوب استان کرمان اظهار کرد: جبران عقب ماندگی های استان کرمان در شاخص های بهداشتی و درمانی باید براساس اصل توسعه متوازن و با حمایت بخش خصوص صورت گیرد و در این زمینه لازم است امتیازاتی برای حضور بخش خصوصی در حوزه درمان قائل شویم.

وی با اشاره به بدهی زیاد سازمان های بیمه‌گر به مراکز درمانی گفت: یکی از مشکلات جدی ما در وزارت بهداشت، بدهی لجام گسیخته بیمه‌ها به مراکز درمانی به دلیل عدم تطابق منابع و مصارف بوده است و منجر به ضرر و بدهی انباشته شده است.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
0
با سلام و احترام . من برادر خانوم شیرین صادقی هستم.خواهرم ۴۵ سال داره و دارای دو فرزنده که متاسفانه ۱/۵ ساله داره با سرطان ریه میجنگه. کنسرش از نوع ALK مثبت هستش که با داروی xalkori تحت کنترله و تونسته برگرده پیش بچه هاش. ۱۸ ماهه ما این دارو را با هزار مکافات تهیه میکردیم . به قیمت ۱۰ میلیون در ماه. این قیمت با استفاده از ارز دولتی توسط برخی شرکتهای وارد کننده داروهای تک نسخه ای و البته با هزار دوندگی و خواهش بود . الان ده روز دیگه داروش تموم میشه اما متاسفانه دولت دیگه ارز دولتی به تک نسخه ای ها نمیده. با ارز نیمایی قیمتش میشه ۱۹ میلیون در ماه. و شرکتهای تک نسخه ای هم گفتن دیگه براشون صرف نمیکنه وارد کنن و مردمم که توانشو ندارن بخرن... ما واقعا موندیم به کجا بریم و اگه دولت ارز دولتی شاملش میکرد ما میتونستیم تهیه کنیم.همین گرونشم نمیارن دیگه . میترسم... لطفا اگه راهی هست به من بگین ... به هرجا بگین دست انداختم لطفا شمام تحقیق کنید ما تنها نیستیم اگه رسانه ای کنید شاید فرجی بشه ۰۹۱۲۵۳۳۰۸۱۷
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: