کد خبر: ۲۳۵۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۶ تير ۱۳۹۸ - 2019June 27
تعداد افرادی که در معرض بیماری تراخم هستند از ۱.۵ میلیارد نفر در سال ۲۰۰۲ به ۱۴۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده‌است
شفا آنلاین>سلامت>سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: تعداد افرادی که در معرض بیماری تراخم هستند کاهش ۹۱ درصدی داشته‌است.

به گزارش شفا آنلاین، تعداد افرادی که در معرض بیماری تراخم هستند از ۱.۵ میلیارد نفر در سال ۲۰۰۲ به ۱۴۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده‌است.

رئیس دپارتمان کنترل بیماری‌های گرمسیری سازمان بهداشت جهانی(WHO) گفت: ریشه‌کنی بیماری تراخم به بهبود کیفیت زندگی فقیرترین مردم در سراسر جهان کمک کرده و بشر را به تحقق پوشش همگانی سلامت نزدیک‌تر می‌سازد.

تراخم بیماری عفونی است که موجب نابینایی می‌شود که در ۴۴ کشور بیماری بومی به حساب می‌آید و به نابینایی و اختلال بینایی(Visual impairment) حدود ۱.۹ میلیون نفر در جهان منجر شده‌است.

تنها در سال ۲۰۱۸، ۱۴۶ هزار و ۱۱۲ مورد مبتلا به بیماری تراخم کنترل شد و تقریبا ۹۰ میلیون نفر با دریافت داروهای آنتی‌بیوتیک در ۷۸۲ منطقه در جهان درمان شده‌اند.

کلامیدیا تراکوماتیس باکتری عامل در بیماری تراخم است که انتقال آن از طریق تماس با ترشحات آلوده چشم‌ها و بینی به ویژه در کودکان انجام می‌شود. همچنین حشراتی که با چشم و بینی فرد آلوده تماس داشته باشند می‌توانند عامل این بیماری باشد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: