کد خبر: ۲۳۵۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ - 2019June 25
در سال جاری، 6 هزار تخت بیمارستانی جدید به مجموعه تخت های بیمارستانی افزوده خواهد شد؛ این تخت های بیمارستانی در بیمارستان های مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به بهره برداری خواهد رسید
شفا آنلاین>سلامت>معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در سال جاری، 40 بیمارستان در سطح کشور افتتاح خواهد شد که اکثر این بیمارستان ها به منظور تسهیل دسترسی مردم، در مناطق کمتر برخوردار و مرزی کشور احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
 
به گزارش شفا آنلاین، دکتر قاسم جان بابایی در مراسم آغاز استقرار پرونده الکترونیک سلامت و دیدار ریاست جمهوری با مدیران ارشد نظام سلامت که با حضور رییس جمهور در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: در راستای تلاش های دکتر روحانی در دولت یازدهم و دوازدهم برای توسعه زیرساخت های نظام سلامت(Health system) کشور، در سال جاری، 6 هزار تخت بیمارستانی جدید به مجموعه تخت های بیمارستانی افزوده خواهد شد؛ این تخت های بیمارستانی در بیمارستان های مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود: همچنین، در سال جاری، 40 بیمارستان در سطح کشور افتتاح خواهد شد که اکثر این بیمارستان ها به منظور تسهیل دسترسی مردم، در مناطق کمتربرخوردار و مرزی کشور احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
 
معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: درکنار این خدمات، توسعه اورژانس های پیش بیمارستانی، توسعه کلینیک های سرپایی و توسعه خدمات ناباروری(sterility) نیز دنبال می شود. در حال حاضر، در 83 مرکز در سطح کشور، خدمات ناباروری با تعرفه های دولتی ارائه می شود.
 
دکتر جان بابایی درخصوص توسعه نیروی انسانی در مناطق محروم گفت: یکی اقداماتی که در دولت تدبیر و امید انجام شده، توسعه نیروی انسانی در مناطق محروم کشور است. تاکنون، 3 هزار نیروی متخصص در شهرهای کم برخوردار مشغول به کار شده اند. همچنین، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نیز یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید است.
 
وی درخصوص توسعه اورژانس پیش بیمارستانی گفت: قبل از طرح تحول سلامت، 7 مرکز اورژانس هوایی داشتیم و در حال حاضر، 42 مرکز اورژانس هوایی(Air Emergency) داریم همچنین، تعداد آمبولانس های فعال در سطح کشور از 2500 دستگاه به 4500 دستگاه آمبولانس افزایش پیدا کرده است. با توسعه زیرساخت های اورژانس، میزان مرگ و میر جاده ای، کاهش پیدا کرده و شاخص های ما در این زمینه ارتقا پیدا کرده است.
 
دکتر جان بابایی ادامه داد: قبلا، 34.5 مرگ به ازای هر 100 هزار تصادف جاده ای داشتیم و درحال حاضر این رقم، به 20 مرگ در ازای هر 100 هزار تصادف جاده ای رسیده است.
 
وی گفت: توسعه زیرساخت های اورژانس در سیل اخیر، نیز کمک کرد تا1000 بیمار و مصدوم را به صورت هوایی به مراکر درمانی منتقل کرده و 3 هزار مادر باردار را نیز جا به جا کنیم.
 
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر مدیریت منابع و مصارف در حوزه درمان، تصریح کرد: مدیریت منابع و مصارف، الکترونیکی کردن اسناد بیمارستانی و تدوین راهنماهای بالینی نیز از جمله اقدامات حوزه درمان در سال جاری است. در حال حاضر، در 6 استان کشور، اسناد بیمارستانی به صورت الکترونیک برای بیمه ارسال می شود و تا پایان سال تمامی بیمارستان ها اسناد را به صورت الکترونیک ارسال خواهند کرد.
 
وی درخصوص تدوین راهنماهای بالینی گفت: تدوین راهنماهای بالینی از جمله اقدامات مهمی است که با جدیت دنبال می شود. در حال حاضر، 600 راهنمای بالینی تدوین شده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: