کد خبر: ۲۳۴۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 15
تهیه پلاسمای ایرانی برای تأمین فرآورده‌های مشتق از پلاسما و توزیع عادلانه خون و فرآورده‌های آن در سطح کشور و نظارت از رگ دهنده تا رگ گیرنده دستاوردها و اقدامات بزرگی است که سازمان انتقال خون به خوبی انجام می دهد.
شفاآنلاین>سلامت>معاون کل وزارت بهداشت، گفت: رسیدن به شاخص ۲۷ واحد اهدای خون به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت در کشور، بالاتر از استاندارد آمریکا است.

به گزارش شفاآنلاین، ایرج حریرچی، در اجلاس مدیران کل انتقال خون <Blood>سراسر کشور، اظهار داشت: سازمان انتقال خون بدون هیچ مشکلی تهیه و توزیع خون و فرآورده‌های خونی را عهده دار شده و به انجام می‌رساند و ضمن توسعه منابع، ارتقای استانداردها و فعالیت‌ها، مستقل و بدون حاشیه و بدون دخالت وزارت بهداشت این کارها را انجام می‌دهد و دارای دستاوردهای بزرگی است.

وی ضمن تشکر از سازمان انتقال خون به خاطر رسیدن به شاخص ۲۷ واحد اهدای خون به ازای هر هزار نفر که با استانداردی در حد اروپا برابری کرده و بالاتر از استاندارد آمریکا است، گفت: تهیه پلاسمای ایرانی برای تأمین فرآورده‌های مشتق از پلاسما و توزیع عادلانه خون و فرآورده‌های آن در سطح کشور و نظارت از رگ دهنده تا رگ گیرنده دستاوردها و اقدامات بزرگی است که سازمان انتقال خون به خوبی انجام می دهد.

معاون کل وزارت بهداشت، در ادامه مدیریت مصرف خون و نظارت بر اتلاف خون در مراکز را ضروری خواند و افزود: سازمان انتقال خون روش‌های استفاده از جایگزین‌های حجیم کننده خون و استفاده از خون اتولوگ را هم آموزش دهد.

حریرچی ضمن تقدیر از اهدا کنندگان خون آنان را مشتریانی دانست که بدون نیاز به چیزی به ما مراجعه می‌کنند و اگر مشتری شاه است آنان شایسته احترام و تکریمی فراتر از آن هستند زیرا خون خود را بدون چشم داشت اهدا می‌کنند و نظارت بر تکریم ایشان سرمایه اجتماعی سازمان انتقال خون را تشکیل می‌دهد.مهر 
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
شیدا احمدی
|
Germany
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
0
0
امیدوارم این فرهنگ سازی روز به روز گسترش پیدا کنه در بین ما ایرانی ها.. ممنون از سایت خوبتون
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: