کد خبر: ۲۳۴۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 13
تحقیقات نشان داده اند که سوخت رسانی به بدن قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید می‌تواند به بازدهی بهتر در طول روز کمک کند و حتی در برخی موارد به کاهش وزن هم کمک می‌کند
شفا آنلاین>سلامت>تاکنون همه ما در مورد اهمیت صبحانه زیاد شنیده‌ایم و می‌دانیم که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است. تحقیقات نشان داده اند که سوخت رسانی به بدن قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید می‌تواند به بازدهی بهتر در طول روز کمک کند و حتی در برخی موارد به کاهش وزن هم کمک می‌کند.

به گزارش شفا آنلاین، صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است که با انتخاب یک صبحانه مناسب به سلامت جسمی و کاهش وزن(Weight Loss) خود کمک کنید.

تاکنون همه ما در مورد اهمیت صبحانه زیاد شنیده ایم و می‌دانیم که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است. تحقیقات نشان داده اند که سوخت رسانی به بدن قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید می‌تواند به بازدهی بهتر در طول روز کمک کند و حتی در برخی موارد به کاهش وزن هم کمک می‌کند.

اما مراقب باشید، صبحانه انتخابی شما ممکن است باعث چاقی(Obesity) شما شود. خوردن شکلات یا کیکی که سرشار از قند فراوان است می‌تواند باعث افزایش دور کمر شما شود. دکتر جنیفر استگ Jennifer Stagg جو دو سر یا اوتمیل را برای صبحانه توصیه می‌کند. یک کاسه جو دو سر حاوی مقدار زیادی پروتئین سالم و فیبر است و بافت این غذا طوریست که باید به طور کامل جویده شده و به همین دلیل به آهسته غذا خوردن کمک می‌کند.

زمانی که بدن این کربوهیدرات‌ها را به انرژی تبدیل می‌کند، متابولیسم بدن با ظرفیت کامل انجام می‌شود و در این فرایند کالری سوزی نیز انجام می‌شود. این فرایند به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.

این تمام مزیت‌های جو دو سر نیست. دکتر استگ در این باره می‌گوید: افرادی که کربوهیدرات خوب مانند جو دوسر می‌خورند، انرژی بیشتری دارند، قند کمتری مصرف می‌کنند، در کاهش وزن موفق‌تر هستند و حتی حرکات روده آن‌ها منظم‌تر خواهد بود.

مقداری جو دوسر بدون افزودنی و اشباع نشده را با مقداری میوه تازه یا آجیل مخلوط کنید. این یک صبحانه سالم و فوق العاده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: