کد خبر: ۲۳۴۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 12
متاسفانه آمار تروما در کشور هنوز بالاتر از سطح قابل قبول است و در این بین، قشر جوان و نیروی کار جامعه بیشتر از دیگران دچار تروما می شوند
شفا آنلاین>سلامت>دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یکی از مشکلات در مبحث تروما را نبود تفکر صحیح برای استفاده از امکانات درمانی عنوان کرد.

به گزارش شفا آنلاین، شهرام پایدار در حاشیه برگزاری چهل و سومین کنگره جامعه جراحان، با اشاره به پیشرفت های جراحی سرطان در کشور، گفت: متاسفانه آمار تروما در کشور هنوز بالاتر از سطح قابل قبول است و در این بین، قشر جوان و نیروی کار جامعه بیشتر از دیگران دچار تروما(trauma) می شوند.

فلوشیپ جراحی تروما، بیشترین عامل بروز تروما در ایران را متوجه حوادث رانندگی دانست و افزود: حوادث شغلی و آسیب های خانگی نیز از علل افزایش تروما در ایران است.

پایدار در ارتباط با روند درمان بیماران ترومایی در کشور، گفت: تروما یک فرمول مشخص ندارد و مدام در حال تغییر و به روز شدن است.

وی ادامه داد: این تغییرات در مدیریت ترومان مدام اتفاق می افتد و از همین رو، تیم پزشکی تروما باید به روز باشد.

پایدار تاکید کرد: آنچه در بحث تروما باید به آن توجه داشت، این است که یک نفر نمی تواند به تنهایی در تروما کاری انجام دهد و تک تک تیم درمان باید اصول تروما را بدانند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی(Medical science) شیراز، با عنوان این مطلب که ما کمبودی در زمینه امکانات برای درمان بیماران تروما نداریم، تصریح کرد: متاسفانه تفکر صحیح برای استفاده از امکانات را بلد نیستیم و نمی دانیم باید چکار کنیم.

فلوشیپ جراحی تروما، افزود: افراد درگیر تروما باید متوجه زمان طلایی برای نجات بیمار و مصدوم ترومایی باشیم. از همین رو، مدیریت تفکر در تروما خیلی مهم است.

وی گفت: ما باید یک پروتکل برای تروما داشته باشیم که همه تابع آن باشند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با عنوان این مطلب که اکثر تروماهای کشور در حوادث ترافیکی رخ می دهد، افزود: تیم تروما باید بداند که بهترین کار برای بیمار و مصدوم انجام شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: