کد خبر: ۲۳۲۷۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019May 22
نسبت تخت بیمارستانی به بیمار بسیار نامطلوب و در واقع 1.9 درصد به ازای هر هزار نفر جمعیت و بسیار پایین تر از سایر کشورها است
شفا آنلاین>سلامت>عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس توزیع تخت های بیمارستانی را در کشور ناعادلانه دانست و گفت: انتظار می رود وزارت بهداشت(Ministry of Health) تا پایان سال قول راه اندازی بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی را عملی کند.

به گزارش شفا آنلاین، احمد حمزه با بیان اینکه به لحاظ شاخص‌های بهداشت ودرمان حتی عقب‌تر از کشورهای همسایه هستیم، گفت: نسبت تخت بیمارستانی به بیمار بسیار نامطلوب و در واقع 1.9 درصد به ازای هر هزار نفر جمعیت و بسیار پایین تر از سایر کشورها است.

توزیع تخت های بیمارستانی ناعادلانه است
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، توزیع تخت بیمارستانی را در کشور بسیار ناعادلانه خواند و افزود:  به صورت جدی می طلبد در مسیر احداث بیمارستان و در اختیار قرار دادن خدمات درمانی مطلوب تر به مردم مناطق محروم گام برداشت.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه کمبود تخت بیمارستانی(Hospital bed) خدمات رسانی نامطلوب به بیماران را به دنبال دارد، گفت: متاسفانه بیماران در شهرستان های محروم به دلیل کمبود تخت و کمبود امکانات درمانی مجبور هستند برای درمان به مرکز استان یا استان های مجاور مراجعه کنند که هزینه های ناخواسته زیادی را بر گُرده  آنها تحمیل می کند.

حمزه افزود: از سویی ازدحام جمعیت در مراکز درمانی استان ها مشکلات زیادی را برای کادر درمان به وجود می آورد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد دولت تدبیر و امید در افزایش تخت های بیمارستانی مناسب بوده است، تصریح کرد: نزدیک به 20 هزار تخت بیمارستانی به تخت های بیمارستانی افزوده شده این در حالی است که در گذشته تعداد تخت ها نزدیک به 80 هزار تخت بود.

وی یادآور شد: انتظار می رود تا پایان سال 98 وزارت بهداشت قول خود در رابطه با راه اندازی بیش از دو هزار تخت بیمارستانی را عملی کند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: