کد خبر: ۲۱۹۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۲۰ دی ۱۳۹۷ - 2019January 10
دستور کار دیروز کمیسیون بهداشت پیرامون وضعیت بودجه سال 98 وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور بود
شفاآنلاین>سلامت> سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی جزئیات بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را منتشر کرد.

به گزارش شفاآنلاین، حیدر‌علی عابدی گفت: دستور کار دیروز کمیسیون بهداشت پیرامون وضعیت بودجه سال 98 وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور بود.

هزینه‌‌های عمومی وزارت بهداشت قریب به 30 هزار میلیارد تومان
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: «بودجه هزینه‌های عمومی وزارت بهداشت ودرمان 29 هزارو 800 میلیارد تومان پیش‌بیینی شده است. که از میان این مبلغ حدود 16 هزار میلیارد تومان برای وزارت بهداشت و درمان، 5/5 هزار میلیارد تومان برای دانشگاه‌ها، همچنین ردیف بهداشت و درمان حدود 5 هزار میلیارد تومان، یک درصد ارزش افزوده حدود 2300 میلیارد تومان و ردیف‌های متفرقه نیز 500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.»

40 هزار میلیارد درآمد اختصاصی بهداشت ودرمان
نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: «درآمد اختصاصی بهداشت ودرمان که شامل تشخیص و درمان می‌شود که قسمت اعظم آن را باید بیمه(Insurance) تامین اجتماعی یا بیمه سلامت پرداخت کنند. از این رو بودجه اختصاصی وزارت بهداشت و درمان 40 هزار میلیارد تومان است و برای بخش‌های مختلفی چون آموزش و پژوهش، بهداشت و درمان در نظر گرفته شده است. همچنین 4900 میلیارد تومان جهت طرح تحول سلامت از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.»

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: «بودجه تملک و دارایی وزارت بهداشت نیز از یک درصد ارزش افزوده حدود 4 هزار میلیارد تومان، دیده شده و بقیه موارد نیز حدود هزار میلیارد تومان است. مجموع درآمدهای تملک و دارایی وزارت بهداشت 5هزار و 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که صرف ساخت مراکز بهداشتی و درمانی(Healing)، بیمارستان‌ها و سایر مراکزی که خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌کنند خواهد شد. نکته قابل توجه در این بخش از بودجه این است که شاید در وزارتخانه‌های دیگر این بخش تملک و دارایی تخصیص پیدا نکند اما در وزارت بهداشت حتما محقق خواهد شد. این موارد شمای کلی بودجه وزارت بهداشت و درمان بود که امروز در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.»

وی در پایان گفت: «متاسفانه وقت کافی برای بررسی پیشنهادات بودجه 98 وزارت بهداشت و درمان وجود نداشت، به همین دلیل در جلسه آتی کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»سپید
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: