کد خبر: ۲۱۹۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۰ - ۱۹ دی ۱۳۹۷ - 2019January 09
از آنجا که صافی دیالیز حیاتی‌ترین محصول برای بیماران مزمن کلیوی به ویژه اطفال است، این سازمان با نیاز سنجی‌های انجام شده از واحدهای درمانی همودیالیز اطفال در سراسر کشور که متوسط مصرف سالیانه این نوع صافی‌های دیالیز را حدود 40 هزار صافی اعلام کردند، تولید صافی‌های دیالیز را در اولویت قرار داد
شفاآنلاین>سلامت> مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از اخذ پروانه و تولید صافی دیالیز اطفال در ۲ سایز F۴ و F۴خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین، علی فرجی با اعلام این خبر اظهار کرد: از آنجا که صافی دیالیز حیاتی‌ترین محصول برای بیماران مزمن کلیوی به ویژه اطفال است، این سازمان با نیاز سنجی‌های انجام شده از واحدهای درمانی همودیالیز اطفال در سراسر کشور که متوسط مصرف سالیانه این نوع صافی‌های دیالیز را حدود 40 هزار صافی اعلام کردند، تولید صافی‌های دیالیز را در اولویت قرار داد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: جدیدترین صافی دیالیز اطفال در هلال احمر منطبق با استانداردهای بین المللی در داخل کشور تولید می‌شود و دارای نشان CE اروپا است.

 فرجی با اشاره به اینکه این نخستین پروانه تولید رسمی صافی دیالیز مخصوص اطفال، مربوط به شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران است، توضیح داد: با اخذ این پروانه جدید، کار تولید این نوع از صافی دیالیز اطفال در دو سایز F4 و F40 از هفته جاری در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به این سازمان آغاز شده است.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر افزود:از ویژگی‌های صافی دیالیز جدید بهبود شاخص‌های کیفی صافی از قبیل سازگاری عالی آن با خون، میکروآندولاسیون فیبر برای جریان موثر محلول دیالیز، ضریب تصفیه (UF) بهتر و تصفیه عالی سموم کوچک مولکول اورمیک بطور بهینه در جریان خون است.

وی گفت: طبق اطلاعات ارزیابی شده موجود 50 درصد موارد نارسایی کلیه در کودکان، بیماری‌های مادرزادی و ارثی از جمله (اختلال جنینی در رشد کلیه‌ها، رفلاکس نفروپاتی (برگشت ادرار)، بیماری‌های کیستی کلیه) و بیماری‌های (Diseases)اکتسابی از جمله عفونت‌های کلیه، بیماری‌های التهابی کلیه و سندرم همولیتیک اورمیک است که این اطفال برای درمان بیماری‌های خود هنگام انجام همودیالیز (دیالیز خونی) نیازمند استفاده از صافی دیالیز اطفال هستند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به ظرفیت تولید سالانه بیش از 2 میلیون صافی دیالیز در دو نوع (Low Flux) و (High Flux) در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی خبر داد و افزود: این دو نوع صافی دیالیز، محصولاتی استریل، یکبار مصرف، غیر تب‌زا و زیست سازگار هستند.

وی اضافه کرد: صافی‌های دیالیز تولیدی شرکت تجهیزات(Equipment) پزشکی هلال ایران دارای فیبرهای توخالی و نیمه تراوایی است که با استفاده از پدیده انتشار  مواد زائد با وزن مولکولی کوچک مانند اوره و نظایر آن را از خون جدا می‌کند و آنها پس از عبور از میان الیاف نیمه تراوا و ورود به مایع دیالیز از بدن خارج کرده و موجب تصفیه خون می‌شوند.تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: