کد خبر: ۲۱۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 2019January 02
این دستگاه به محض یادگیری نحوه تشخیص علایم تب یا رعشه می تواند پارامترهای شبیه سازی سیگنال های مغزی را به گونه ای تنظیم کند که مانع حرکات ناخواسته بیمار شود
شفاآنلاین>سلامت>محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا یک دستگاه محرک عصبی جدید ساختند که قادر است جریان الکتریکی مغز را شنود و آن را به صورت آنی شبیه سازی کند.

به گزارش شفاآنلاین، این دستگاه جدید که WAND نام دارد به صورت خودکار و بی سیم عمل می کند و برای درمان رعشه و تب فلج کننده در بیماران مبتلا به اختلالات عصبی<Nervous> کاربرد دارد.

این دستگاه به محض یادگیری نحوه تشخیص علایم تب یا رعشه می تواند پارامترهای شبیه سازی سیگنال های مغزی را به گونه ای تنظیم کند که مانع حرکات ناخواسته بیمار شود. از آنجا که این سیستم به طور همزمان قابلیت ضبط سیگنال ها و تحریک مغز<the brain> را دارد و در یک چرخه بسته عمل می کند،قادر است این پارامترها را به صورت آنی تنظیم کند.

محققان در تلاشند تا با توسعه این فناوری امکان تشخیص بهترین شیوه تحریک مغز هریک از بیماران را توسط این سیستم فراهم کنند تا بهترین نتایج ممکن به دست آید.

دستگاه WAND قادر است فعالیت الکتریکی را روی 128 کانال یا از 128 نقطه مغز ضبط کند. این در حالی است که سایر سیستم های بسته حداکثر 8 کانال را ضبط می کنند. محققان در آزمایشات اولیه این دستگاه توانستند حرکات خاص بازوی میمون رزوس را شناسایی کرده و به تاخیر اندازند.  ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: