کد خبر: ۲۱۶۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۰ - ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 13
من 37 ساله و همسرم 35 سال سن دارد. زندگی خوبی داریم ولی مدتی است که به ارتباط همسرم در دنیای اینستاگرام شک کرده ام. فکر می کنم با وجود داشتن دو فرزتد دارد به من خیانت می کند
شفا آنلاین>اجتماعی>من 37 ساله و همسرم 35 سال سن دارد. زندگی خوبی داریم ولی مدتی است که به ارتباط همسرم در دنیای اینستاگرام شک کرده ام. فکر می کنم با وجود داشتن دو فرزتد دارد به من خیانت می کند


سوال کاربر :
به گزارش شفا آنلاین:مردی هستم 37 ساله. همسرم 35 ساله. هر دویمان دیپلم داریم و شغل من آزاد است و همسرم خانه دار. سطح اقتصادی متوسط. اجتماعی و فرهنگی خوب. دارای دو فرزند. فکر می کنم همسرم دارد به من خیانت می کند در فضای مجازی(اینستاگرام). یک بار از او خواستم که اینستاگرام اش را حذف کند و بعد از یک هفته متوجه شدم که به من دروغ گفته. شاید هم کار من اشتباه باشد که گوشی اش را چک کردم ولی آبرو و خانواده ام را خیلی دوست دارم. لطفا راهنمایی ام کنید که چه کار کنم؟ واقعا از فضای مجازی به خاطر آینده خودم و دو فرزندم می ترسم.


پاسخ کارشناس :
مخاطب محترم، نگرانی شما برای این مسئله مهم و قابل توجه است و نشان دهنده علاقه مندی شما به حفظ کانون خانواده تان است. درباره موضوعی که با ما در میان گذاشتید، دو نکته مهم وجود دارد که بهتر است به آن توجه شود و در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

2 نکته درباره احتمال خیانت همسرتان

نکته اول، این که باید مشخص شود همسرتان واقعا دارد به شما خیانتمی کند یا خیر؟ این ممکن است قضاوت حاکی از بدبینی وگمان اشتباه درباره همسرتان باشد چون در پیامک شما قطعیت و یقین به چشم نمی خورد و خودتان هم مطرح کرده اید که «فکر می کنم».
نکته دوم این که شاید همسرتان واقعا خیانت می کند اما باور این مسئله برای شما سخت است و دوست دارید از یقین کردن در این باره بپرهیزید. حال با توجه به هر دو نکته، راهکارهایی در ادامه برای تان ارائه می شود که امیدوارم زندگی تان را باثبات تر کند.

اگر از خیانت مطمئن نیستید...

در صورتی که شما فقط نگران این خطا درباره همسرتان هستید و هیچ مدرک و دلیل محکم و مستندی برای آن ندارید، بهتر است درباره این بدبینی راجع به همسرتان مقاومت کنید و از کنکاش در حریم خصوصی وی بپرهیزید. معمولا افرادی که به رفتارهای همسرشان بدون دلیل خاصی حساس یا بدبین می شوند، تحت تأثیر اخبار نگران کننده جامعه یا فضای مجازی قرار می گیرند و شروع به وارسی امور خصوصی و وسایل شخصی شریک زندگی می کنند یا علت این بدبینی، گذشته خود فرد است که از قبل زمینه های بدبینی و بی اعتمادی در او وجود داشته و هر رفتار کوچکی در همسر به منزله نشانه خطا یا خیانت تلقی می شود.

اگر از خیانت کردن همسرتان مطمئنید...

در صورتی که از خیانت کردن همسرتان یقین دارید و بدون دلیل و مدرک، وی را متهم نمی کنید لازم است که احساس نگرانی خودتان را درباره رعایت نکردن حریم زندگی مشترک و تعهد به آن با همسرتان در میان بگذارید. بر حفظ خط قرمزهای زندگی زناشویی تان تاکید کنید و از پیامدهای بی اعتمادی بین خودتان و او، همسرتان را آگاه کنید. سعی کنید از این مسئله تا حد امکان، هیچ فردی مطلع نشود. در دیگر زمینه های زناشویی مثل روابط عاطفی، تفریحی، کلامی و اخلاقی به بهبود این مسائل بپردازید. در صورتی که همچنان پنهان کاری و بی صداقتی در همسرتان ادامه داشت از مشاوره حضوری کمک بگیرید چراکه گذشت زمان نه تنها باعث حل این مشکل نخواهد شد که دردسرهای تان را بیشتر و شرایط زندگی تان را بحرانی تر خواهد کرد.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
Elham
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
0
من در ارتباط با همسرم دچار مشکل شدم چت های مجازی ایشان عذاب اوره ما صیغه محرمیت خوانده ایم و من بزرگترم آیا ادامه رابطه درسته روح و فکرم در تشنجه .مرسی
مدیر پایگاه
باسلام
آیا می دانید با چه کسانی تماس دارند؟
آیا با ایشان صحبت کرده اید؟
مهرآسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
0
0
سلام وقت بخیر
همسر من در خانه همیشه گوشی دستش و یک گروه تشکیل داده که از تمام ایران در ان گروه است و همیشه به صورت خصوصی نیز با انها چت می کند در ضمن وقتی به او اعتراض می کنم می گوید شبکه مجازی خیانت نیست و می گوید چون ادمین هستم نمی توانم گروه رو ترک کنم واقعا خسته شدم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: