کد خبر: ۲۱۴۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۵ - ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 20
در چند ماه اخیر پرداخت تسهیلات فوری که معمولاً نیازمندان به این نوع تسهیلات احتیاج دارند تقریبا به صفر رسیده است.
شفا آنلاین>بیمه و بانک>پرداخت تسهیلات فوری در بانکها و موسسات اعتباری تقریباً به صفر رسیده است.


به گزارش شفا آنلاین:در چند ماه اخیر پرداخت تسهیلات فوری <Instant facility>که معمولاً نیازمندان به این نوع تسهیلات احتیاج دارند تقریبا به صفر رسیده است.

 مشاهدات خبرنگار ما از چند شعبه بانک ها و موسسات مالی بزرگ حکایت از این دارد که از حدود یک ماه پیش پرداخت تسهیلات فوری بدون داشتن حساب و میانگین بسیار محدود شده است.

یک بانک بزرگ خصوصی که پیش از این مشتریان می‌توانستند با واریز ۲۵ درصد مبلغ وام و مسدودی آن تا پایان پرداخت اقساط تسهیلات فوری دریافت نمایند از حدود دو ماه پیش این نوع تسهیلات را متوقف کرده است.

 همچنین یکی دیگر از بانک های بزرگ دولتی نیز از حدود ۳ ماه پیش پرداخت تسهیلات فوری خود را بسیار محدود کرده است.

 خبرنگار ما در گفتگو با یکی از مسئولین تسهیلات شعب این بانک این موضوع را جویا شد که وی کمبود منابع را دلیل بسته شدن پرداخت تسهیلات فوری عنوان کرد.

این مسئول تسهیلات می گوید تا ابتدای مردادماه مشتریان می‌توانستند با واریز یک چهارم مبلغ وام و ماندگاری آن به مدت یک ماه تسهیلات ۱۸ درصدی بدون مسدودی از این بانک دریافت کنند.

 البته هستند بانک ها و موسسات اعتباری که پرداخت تسهیلات در قبال و از محل سپرده مشتری تنها پس از ۴۸ ساعت پس از افتتاح حساب پرداخت کنند.

 به عنوان مثال مشتری می تواند با واریز مبلغ ۲۰ میلیون تومان سپرده یکساله و مسدود کردن آن تسهیلات ۱۶ یا ۱۸ میلیون تومانی از بانک دریافت کند که البته این نوع وام با توجه به اینکه مبلغ تسهیلات از محل سپرده مشتری تامین می شود چندان به کار نیازمندان نخواهد آمد.اخبار بانک
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: