کد خبر: ۲۱۳۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳:۰۹ - ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 07
همه ما درباره موجودات دورگه افسانه‌ای شنیده ایم که ورای تصور ما هستند، اما آیا می‌دانستید که حیوانات دورگه واقعا وجود دارند؟ دورگه یا هبیرید اساسا به طور طبیعی وقتی اتفاق می‌افتد که دو گونه حیوانی با هم تولیدمثل کنند.
شفاآنلاین> اجتماعی>  همه ما درباره موجودات دورگه افسانه‌ای شنیده ایم که ورای تصور ما هستند، اما آیا می‌دانستید که حیوانات دورگه واقعا وجود دارند؟

به گزارش شفاآنلاین: دورگه یا هبیرید اساسا به طور طبیعی وقتی اتفاق می‌افتد که دو گونه حیوانی با هم تولیدمثل کنند. در این مطلب تعدادی از منحصربه فردترین دورگه‌های دنیا را می‌بینید.
زورس
زورس یا زانکی در واقع فرزند گورخر و اسب یا الاغ است. آن‌ها اولین بار در قرن نوزدهم توسط چارلز داروین پرورش داده شدند. آن‌ها تا به امروز وجود دارند، اما تعدادشان بسیار کم است، چون نابارور یا عقیم هستند.
 


ولفین
این حیوان حاصل جفت گیری نهنگ قاتل نر و دلفین ماده است. این موجودات به طور طبیعی هم در حیات وحش وجود دارند و تنها یکی از آن‌ها در پارک حیات دریایی هاوایی زندگی می‌کند. این ولفین در سال ۹۸۵ به دنیا آمد و توانست تولید مثل کند و در سال ۲۰۰۴ سه ولفین کوچک به دنیا بیاورد.
 


بیفالو
بیفالو یا دورگه امریکایی، حاصل جفت گیری موفقیت آمیز بوفالوی آمریکایی و گاو اهلی است. این حیوان به طور علمی و برای ترکیب ویژگی‌های هر دو گونه برای صنعت تولید گوشت ایجاد شد. اولین دورگه تصادفی این دو گونه حدود ۱۸۰۰ سال پیش ظاهر شدند.
 


لایگر
لایگر یکی از معروف‌ترین حیوانات دورگه است. این حیوان حاصل جفت گیری شیر نر و ببر ماده است. آن‌ها راه راه‌های سفید زیبایی روی پوستشان دارند که در قسمت‌های مختلف به تدریج محو شده است. وزن این حیوان ۴۰۰ کیلوگرم و بزرگترین حیوان دورگه است. لایگر‌ها فقط در اسارت وجود دارند چون محل زندگی والدینشان همپوشانی ندارد.