کد خبر: ۲۱۲۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲:۱۵ - ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 01
برای کاهش درد خارپاشنه پا که معمولا در صبح‌ها بیشتر مشاهده می‌شود فرد باید پس از بیدار شدن به مدت ۳۰ دقیقه به آرامی راه برود
شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص ارتوپد راه‌های پیشگیری و درمان خار پاشنه‌ پا را تشریح کرد.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر ذبیح الله حسن‌زاده درباره خار پاشنه پا اظهار کرد: خار پاشنه‌<Heel thorns> پا معمولا در افرادی که اضافه وزن دارند، به مدت طولانی می‌ایستند و کفش نامناسب می‌پوشند به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه افراد دچار التهاب پاشنه‌پا  در نتیجه عکس‌برداری آنها ضایعه استخوانی دیده می‌شود، افزود: افراد مبتلا به خار پاشنه پا در راه رفتن دچار مشکل می‌شوند.

این متخصص ارتوپد ادامه داد: برای کاهش درد خارپاشنه پا که معمولا در صبح‌ها بیشتر مشاهده می‌شود فرد باید پس از بیدار شدن به مدت ۳۰ دقیقه به آرامی راه برود.

حسن‌زاده تاکید کرد: استفاده از کفش‌های مناسب با کفی‌های سیلیکونی، کاهش وزن و ممنوعیت استفاده از دمپایی در خارج از منزل در پیشگیری و درمان خار پاشنه‌پا بسیار موثر است.

وی یادآور شد: افراد مبتلا به خار پاشنه‌ پا بهتر است بعد از پیاده‌روی‌های طولانی و انجام حرکات ورزشی از کمپرس یخ در کف پا استفاده کنند و در برخی از موارد با نظر پزشک می‌توان از مسکن‌ها و تزریق کورتن استفاده کرد.طبنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: