کد خبر: ۲۱۱۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018October 11
پژوهش های متعددی نشان داده اند که ورزش می تواند نقشی تاثیرگذار در کاهش ریسک ابتلا به انواع بیماری ها داشته باشد و یکی از این بیماری ها پوکی استخوان است. ورزش های منظم سبک و حتی یک پیاده روی ساده روزانه می تواند ناجی شما برای عدم ابتلا به پوکی استخوان باشد
شفاآنلاین>سلامت>پوکی استخوان یکی از مشکلات رایج بین سالمندان است. مشکلی که باعث محدودیت های حرکتی آنها می شود و گاهی بسیار دردناک است.

به گزارش شفاآنلاین،  می توان با چند روش ساده تا حدودی از پوکی استخوان پیشگیری کرد. اگرچه برخی فاکتورهای ژنتیکی نیز در پوکی استخوان نقش دارند اما می توان تا حد امکان ریسک این فاکتورها را کاهش داد.

ورزش را فراموش نکنید

پژوهش های متعددی نشان داده اند که ورزش می تواند نقشی تاثیرگذار در کاهش ریسک ابتلا به انواع بیماری ها داشته باشد و یکی از این بیماری ها پوکی استخوان است. ورزش های منظم سبک و حتی یک پیاده روی ساده روزانه می تواند ناجی شما برای عدم ابتلا به پوکی استخوان باشد.

لبنیات مصرف کنید

اگرچه بسیاری از افراد لبنیات را به شیر می شناسند و بر همین اساس چون شیر دوست ندارد قید سلامتشان را می زنند. اما افزون بر شیر می توان با خوردن موادی مثل ماست، کشک، دوغ و مشتقات مختلف شیر تا حدی کلسیم بدن را تامین کرد. افزون بر این ها گاهی با مراجعه به پزشک می توانید مکمل های کلسیم دریافت کنید.


اضافه وزنتان را کم کنید

شاید این جمله برایتان عجیب باشد اما هر یک کیلو اضافه وزن<Overweight> شما ده کیلو بار به زانوها و استخوان های ستون فقرات فشار مضاعف وارد می کند. بنابراین سعی کنید وزن خود را در حالت نرمال نگه دارید. کاهش وزن های افراطی درمان مناسب شما نیست و بهتر است روی وزن اصولی خود تمرکز کنید.

سبزیجات را فراموش نکنید

بسیاری از سبزیجات، به ویژه سبزیجات پهن برگ و سبز تیره حاوی کلسیم و مواد معدنی هستند. بهتر است از خوردن سبزیجات که کارکردی دوگانه دارند و همزمان سلامت و شادابی شما را تامین می کنند غافل نشوید.انتخاب

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: