کد خبر: ۲۰۸۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - 2018September 14
یکی از علل اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است. تحقیقات اخیر ثابت کرده است که آب پیاز با دارا بودن ترکیباتی فوق العاده برای رشد و پرپشت شدن مو‌ها مانع از ریزش موی سر می‌شود
شفا آنلاین>سلامت>ریزش مو و کم پشتی موی سر را امروزه تمام افراد تا حدودی تجربه می‌کنند. تغییر الگوی رفتاری و رژیم غذایی انسان‌های دنیا مدرن نسبت به گذشتگان یکی از علل اصلی ریزش موی سر است.

به گزارش شفا آنلاین:نسخه‌های خانگی و طب سنتی برای درمان ریزش مو را می‌توان برای حل این مشکل مورد استفاده قرار داد چرا که این دسته از توصیه‌ها تاثیراتی ثابت شده و بدون عوارض بر روی رشد و تقویت مو داشته اند. درمان ریزش مو

چرا پیاز برای درمان ریزش مو و پرپشت شدن موی سر مفید است؟

پیاز دارای مقدار قابل توجهی گوگرد است. غلظت بالای گوگرد موجود در پیاز به رشد مو در هر شرایطی کمک می‌کند. مو به طور طبیعی از پروتئین و کراتین موجود در بافت داخلی اش تقویت می‌شود و استحکام مو‌ها بسته به وجود این مواد به میزان کافی درمو است.

در حقیقت یکی از علل اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است. تحقیقات اخیر ثابت کرده است که آب پیاز با دارا بودن ترکیباتی فوق العاده برای رشد و پرپشت شدن مو‌ها مانع از ریزش موی سر می‌شود.

همچنین آب پیاز<Onion juice>برای مقابله با آلوپسی یا طاسی منطقه‌ای یک درمان فوق العاده است. تا حدودی از خواص و فواید پیاز و آب پیاز برای درمان ریزش مو و پرپشت شدن موی سر دانستید حالا نوبت نسخه‌هایی است که با ترکیب پیاز و آب پیاز برای درمان ریزش موی سر تجویز می‌شوند.

بهترین ماسک مو‌ها برای درمان ریزش مو و پرپشت شدن سریع مو‌های سر

stylecraze.com در میان صد‌ها مطلب در رابطه با رشد مو و درمان ریزش شدید مو این گزارش را در بخش تاپ‌ترین‌ها قرار داده بود که شامل ماسک موی پیاز برای پرپشتی و توقف ریزش مو توصیه‌های عالی هستند.

درمان ریزش مو با خیساندن پوست سر به وسیله آب پیاز:

پیاز را پوست گرفته و خوب بشویید. به کمک چاقو پیاز ۸ قسمت کنید و داخل میکسر بریزید. پس از میکس کامل آن را روی یک صافی ریخته تا آب پیاز ازآن جدا شود. ریشه و ساقه‌ی موهایتان را با آب پیاز به خوبی ماساژدهید. اجازه دهید تا ۳۰ الی ۴۵ دقیقه موهایتان آغشته به آب پیاز بماند. در انتها مو‌ها را با آب و شامپو به خوبی بشویید. توصیه می‌شود از این روش طبیعی درمان ریزش مو هفته‌ای یک مرتبه استفاده کنید.

درمان ریزش مو با پیاز

بهترین ماسک مو‌ها برای درمان ریزش مو با پیاز
۲-درمان ریزش مو با پک پیاز و روغن نارگیل
مواد لازم:آب پیاز ۱ قاشق غذا خوری

روغن نارگیل ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک موی پرپشت کننده مو:

ۀب پیاز و روغن نارگیل را به خوبی با هم مخلوط کنید. چند قطره از یک روغن دیگر مثل روغن زیتون به مواد ماسک مو بیافزایید. پوست سر را کاملا با مخلوط روغن و آب پیاز ماساژدهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱ الی ۱.۵ ساعت روی پوست سر باقی بماند.

بعد از مدت مشخص مو‌ها را با آب گرم و شامپو به خوبی بشویید. این ماسک را بیشتر از یکبار در طول هفته استفاده نکنید.

۳- درمان ریزش مو با آب پیاز و ماسک موی عسل:

۲ قاشق غذاخوری آب پیاز را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. پوست و موی سر را به طور کامل اغشته به این ماسک کنید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه مو‌ها را با آب و شامپو بشویید. مصرف هفته‌ای یکبار در هفته از این ماسک مو توصیه می‌شود.

ماسک پیاز و عسل بهترین ماسک خانگی برای درمان ریزش مو

ماسک دیگری از پیاز و عسل برای درمان سریع ریزش مو:

۱/۴ فنجان آب پیاز خام را با ۱ قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید و مو‌ها را با این ماسک ضد ریزش مو ماساژدهید. این ماسک یکی از بهترین ماسک‌های هندی‌ها برای درمان ریزش مو بوده است.

۴- درمان ریزش مو با پیاز و روغن زیتون
مواد لازم:

پیاز ۱ عدد کوچک
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
آبجو ۱ فنجان
طرز تهیه ماسک پرپشت کننده مو:
پیاز را داخل میکسر به خوبی میکس کنید.

روغن زیتون و آبجو را پیاز میکس شده به خوبی مخلوط کنید و مو‌ها را به خوبی به این ماسک مو آغشته کنید. این ماسک مو باید مدت ۱ ساعت روی موی سر باقی بماند. بعد از ۱ ساعت مو‌ها را به خوبی بشویید.

نکته:

کسانی که به پیاز حساسیت دارند، حتی کاربرد موضعی آن می‌توانید در مورد یک واکنش به ارمغان بیاورد. همچنین، برخی دارو‌ها مانند آسپیرین می‌تواند حساسیت به پیاز را افزایش دهد. یک تست قبل از استفاده از پیاز برای درمان مو لازم است.نمناک
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: