کد خبر: ۲۰۷۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - 2018September 09
این همایش مانند سال‌های گذشته با حضور تعدادی از برجسته ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان، از هفتم تا نهم مهر ۹۷ در سالن همایش‌های ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود
شفاآنلاین>سلامت> دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران با اشاره به استفاده از نقشه برداری مغز برای درک سیستم عصبی و بیماری‌های مربوط با آن، گفت: نقشه برداری مغز، یک علم میان رشته ای است.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر مسعود طهماسیان در ارتباط با برگزاری پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران، اظهارداشت: این همایش مانند سال‌های گذشته با حضور تعدادی از برجسته ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان، از هفتم تا نهم مهر ۹۷ در سالن همایش‌های ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: نقشه برداری یک علم میان رشته‌ای با مشارکت رشته‌هایی چون علوم پزشکی، کامپیوتر، روانشناسی، ریاضیات و سایر حوزه های مرتبط با این علم است که با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به مطالعه سیستم اعصاب و مغز می‌پردازد.

دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران گفت: دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پیشتاز این علم در کشور هر ساله یک همایش بین المللی در این زمینه برگزار می‌کند که هدف آن گردهم آوردن دانشمندان داخلی و خارجی و ایجاد فضایی در راستای بهبود تعامل و تبادل اطلاعات و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به منظور درک سیستم (System)عصبی و بیماری های مربوط به آن است. همچنین این همایش در طول عمر کوتاه خود توانسته است بسیاری از نخبه های ایرانی در داخل و خارج از کشور را جذب کند.

طهماسیان اعلام کرد: مخاطبان این همایش متخصصین نورولوژی، جراحی اعصاب، روانپزشکی(Psychiatry)، نوروپاتولوژی، توانبخشی، دانشمندان علوم اعصاب، علوم شناختی، روانشناسان، مهندسان پزشکی، فیزیکدان‌ها و دیگر حوزه های مرتبط هستند.

وی بیان داشت: پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران با هدف ایجاد فرصتی برای تعامل دانشمندان بین المللی و ارائه نتایج تحقیقات خود با سخنرانی پروفسور علوی از دانشگاه پنسیوانیا، پروفسور فلمینگ و پروفسور وفایی از دانشگاه دانمارک جنوبی، پروفسور پل تامسون از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دکتر ذکایی از دانشگاه آکسفورد، پروفسور آیکوف از دانشگاه دوسلدورف، پروفسور والتر از دانشگاه توبینگن پروفسور یوسفی از دانشگاه مونیخ و...، برگزار می‌شود.

دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران افزود: همچنین در راستای بهبود و پیشرفت علمی و عملی محققین داخلی در زمینه نقشه برداری مغز با بهره گیری از این اساتید بین المللی که در همایش امسال حضور یافته اند کارگاه های علمی تحلیل داده های EEG، تحلیل داده های MRI و fMRI و کارگاه متاآنالیز برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://www.humanbrainmapping.ir، مراجعه کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: