کد خبر: ۲۰۶۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - 2018August 25
فضای کاری خوبی برای پزشکان عمومی و متخصص در کشورمان فراهم است، اما مسائل آزاردهنده‌ای نیز برای آنها وجود دارد که باعث افزایش خروج آنها از کشور می‌شود
شفاآنلاین>سلامت> عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، عدم وجود نظم در پرداختی کارانه را، یکی از دلایل نارضایتی پزشکان دانست و گفت: بیش از ۱۳ ماه است که‌ کارانه پزشکان پرداخت نشده است.

به گزارش شفاآنلاین، بهروز بنیادی، در رابطه با خروج پزشکان از کشور، اظهارداشت: فضای کاری خوبی برای پزشکان عمومی و متخصص در کشورمان فراهم است، اما مسائل آزاردهنده‌ای نیز برای آنها وجود دارد که باعث افزایش خروج آنها از کشور می‌شود.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات(Difficulties) مختلف پزشکان، افزود: تعداد زیادی از فارغ التحصیلان پزشکی باید دوره طرح و سربازی را بگذرانند، این موارد برای بعضی از پزشکان آزار دهنده است، سالانه بیش از چهار هزار پزشک، دندانپزشک و داروساز از دانشگاه‌های داخل کشور فارغ التحصیل می‌شوند، اما تعداد محدودی از این افراد می‌توانند دوره خدمتشان را به عنوان سرباز امریه در وزارت بهداشت و درمان سپری کنند و بقیه افراد به ناچار در ارگان‌های نظامی و امنیتی مشغول می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به تاثیرات مخرب دوره دوساله سربازی برای پزشکان، گفت: در این دو سالی که پزشکان دوره خدمت وظیفه را در پادگان‌ها می‌گذرانند زمان و علمشان از دست می‌دهند چرا که نمی‌توانند دانش خود را به روز نگه دارند.

بنیادی عدم وجود نظم در پرداختی کارانه را دلیل دیگر نارضایتی پزشکان دانست و گفت: بیش از ۱۳ ماه است که‌ کارانه پزشکان پرداخت نشده است، در عین حال بسیاری از متخصصین مجبور هستند در برخی از شهرستان‌ها دور افتاده و غیر بومی با حقوق دو میلیون تومان زندگی کنند، این مسائل باعث ایجاد نارضایتی در میان جامعه پزشکان شده است.

وی اظهار کرد: فضای کاری بسیار خوبی برای پزشکان متخصص و عمومی در کشور وجود دارد، اگر میزان پرداختی متناسب با فعالیت آنها باشد و کارانه پزشکان به موقع پرداخت شود، در این صورت مطمئن خواهیم بود اکثر پزشکان در داخل کشور باقی‌می‌مانند.  

عضو کمیسیون بهداشت و درمان (Treatment)مجلس، خاطر نشان کرد: طبق پیشنهادی که به وزارت بهداشت و ستاد کل نیروهای مسلح دادم، اگر فارغ التحصیلان پزشکی دوره خدمت سربازی را به عنوان امیریه در وزارت بهداشت بگذرانند، میزان خروج پزشکان از کشور کاهش پیدا می‌کند و با رضایت بیشتر و بدون توجه به حقوق دریافتی اندکشان خدمت می‌کنند که قطعاً به نفع کشور است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: