کد خبر: ۲۰۵۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - 2018August 08
برنامه آموزش پیشگیری و مراقبت HIV یک برنامه گسترده چندبخشی بوده که تاکنون توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه با حمایت وزارت بهداشت به تنهایی اجرا شده و لازم است سایر سازمان ها از جمله سازمان بهزیستی نیز وظایفی را که برنامه چهارم استراتژیک کشور برعهده آنها قرار داده است، در منطقه یاد شده به اجرا گذارده و این وظایف را با قدرت هرچه بیشتر انجام دهند
شفا آنلاین>سلامت>معاون سازمان بهزیستی به اظهارات رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در مورد انجام وظایف سازمان بهزیستی در حوزه ایدز و در قالب برنامه چهارم استراتژیک واکنش نشان داد.

به گزارش شفا آنلاین: رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در واکنش به گزارشی مبنی بر ابتلای ۷۸ نفر به HIV  در روستای درگز چابهار درحالی که تاکید کرده تعداد موارد ذکر شده در رابطه با موارد ابتلا از صحت برخوردار نیست و آمار مبتلایان کمتر از تعداد منتشر شده است، گفته: برنامه آموزش پیشگیری و مراقبت HIV یک برنامه گسترده چندبخشی بوده که تاکنون توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه با حمایت وزارت بهداشت به تنهایی اجرا شده و لازم است سایر سازمان ها از جمله سازمان بهزیستی<Welfare> نیز وظایفی را که برنامه چهارم استراتژیک کشور برعهده آنها قرار داده است، در منطقه یاد شده به اجرا گذارده و این وظایف را با قدرت هرچه بیشتر انجام دهند.  

بر همین اساس فرید براتی سده، معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور نیز نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و  با بیان اینکه سازمان بهزیستی در حمایت از بیماران مبتلا به ایدز کاملا فعال است، گفت: اما بهتر است خود دوستان وزارت بهداشت که هم برنامه استراتژیک چهارم را نوشته‌اند، هم سفرهای برنامه استراتژیک را می‌روند و هم اعتبارات مربوطه را می‌گیرند، بگویند که چه قدر اعتبار به سازمان بهزیستی برای اجرای این برنامه پرداخت کرده‌اند؟.

وی در ادامه گفت: طی چند سال گذشته که برنامه استراتژیک نوشته شده است، تنها سال گذشته وزارت بهداشت از بودجه‌ای که از وزارت کشور گرفته بود، ۲۸۰ میلیون تومان در اختیار بهزیستی برای اجرای برنامه استراتژیک قرار داد. به همین دلیل دوستان وزارت بهداشت بهتر است به وظایف خودشان عمل کنند و اعلام کنند بیماران مبتلا به HIV  برای درمان بیماری‌هایی غیر از HIV که دارند، باید به کدام بیمارستان ارجاع داده شوند؟.

معاون سازمان بهزیستی تصریح کرد: این مورد مربوط به معتادان نیست بلکه بیمارانی که مبتلا به ایدز هستند برای درمان سایر بیماری‌هایشان نظیر بیماری‌های قلبی، داخلی، جراحی ها و ... در هیچ دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانی  پذیرش نمی‌شوند. اگر آنها این لطف را انجام و آنها را پذیرش کنند، سازمان بهزیستی نیز  خودش می‌داند وظایفش را چه طور انجام دهد.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: