کد خبر: ۱۹۹۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018June 17
بانک صادرات ایران چک‌های طرح قدیم سایر بانک‌ها را تنها تا پایان مردادماه ٩٧ پذیرش خواهد کرد.

شفاآنلاین>بیمه و بانک>بانک صادرات ایران چک‌های طرح قدیم  سایر بانک‌ها را تنها تا پایان مردادماه ٩٧ پذیرش خواهد کرد.

به گزارش شفاآنلاین،با تمدید مهلت پذیرش چک‌های طرح قدیم تا ٣٠ مرداد ماه ٩٧، چک های طرح قدیم (غیر صیادی) تاریخ آینده سایر بانک ها، به شرط آنکه تاریخ روی چک تا همین زمان در سامانه واگذاری چک الکترونیک ثبت شده باشد، در شعب بانک صادرات ایران پذیرش خواهند شد و بر این چک‌های تاریخ آینده طرح قدیم که بعد از این تاریخ در سیستم ثبت شوند از سوی سامانه چکاوک عودت خواهند شد.

بنابر این گزارش، بانک صادرات ایران از ابتدای شهریورماه سال جاری چک‌های قدیمی را نمی پذیرد و مشتریان برای دریافت وجه این چک‌ها به نزدیک‌ترین شعبه بانک صادر کننده راهنمایی خواهند شد.

بانک صادرات ایران در راستای اجرای سیاست‌های پولی بانک مرکزی و بهبود استانداردهای رتبه سنجی مشتریان و افزایش اعتبار چک، به سامانه صدور یکپارچه دسته چک(صیاد) پیوست و دسته چک هایی با مشخصه‌های امنیتی نوین را در ٣١ استان کشور در اختیار مشتریان خود قرار داده که به شناسه ١٦ رقمی استعلام و بارکد ویژه مجهز شده که با توجه به گستردگی شعب و تعداد مشتریان این بانک، نقش مهمی در مبادلات مالی و پولی کشور ایفا می‌کند.

طی سال ٩٦ بالغ بر ١٥ میلیون و ٦٠٠ هزار فقره چک بانک صادرات ایران و بیش از ٢٠ میلیون فقره چک واگذاری سایر بانک‌ها توسط این بانک در سامانه چکاوک مبادله شده که با توجه به اهمیت جایگاه بانک صادرات ایران، همواره مورد توجه سیاستگذاران پولی و مالی و مشتریان این بانک در بخش های مختلف اقتصادی کشور بوده است.

استاندارد کردن طرح چک در کلیه بانک‌ها و قابلیت شناسایی اصالت چک و اعتبار صادر کننده آن از طریق درج شناسه استعلام، مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه، توسط بانک مرکزی است.

برچسب ها: بیمه ، بانک ، چک
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: