کد خبر: ۱۹۹۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018June 14
غلامرضا اصغری مشاور وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، طی نامه ای با اشاره به ممنوعیت ورود مکمل ها و شیرخشک به همراه مسافران، خواستار جلوگیری از ترخیص این کالاها شد.
شفاآنلاین>سلامت>اصغری طی نامه‌ای با اشاره به ممنوعیت ورود مکمل‌ها و شیرخشک به همراه مسافران، خواستار جلوگیری از ترخیص این کالا‌ها شد.

به گزارش شفاآنلاین،غلامرضا اصغری مشاور وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، طی نامه ای با اشاره به ممنوعیت ورود مکمل ها و شیرخشک به همراه مسافران، خواستار جلوگیری از ترخیص این کالاها شد.
 
شرح نامه در زیر آمده است:

رئیس کل محترم گمرگ جمهوری اسلامی ایران

موضوع: در خصوص ترخیص فرآورده های طبیعی، مکمل تغذیه ای، فرآورده های ویژه متابولیک، شیرخشک رژیمی و غذای ویژه بیماران همراه مسافر و مرسولات پستی

سلام علیکم:
بااحترام بدینوسیله به اطلاع می رساند از آنجا که واردات و ترخیص فرآوورده های طبیعی، مکمل تغذیه ای، فرآورده های ویژه متابولیک، شیرخشک رژیمی و غذای ویژه بیماران به صورت همراه مسافر یا از طریق مرسولات پستی به استناد قوانین و مقررات موجود از جمله تنبصره (1) بند(ج) از ماده (122) قانون امور گمرگی ممنوع است.

خواهشمنداست دستور فرمایید از ترخیص و ورود به کشور این نوع فرآورده ها تحت عنوان بار همراه مسافر خودداری شود، لازم به ذکر است ترخیص فرآورده های مذکور صرفا در حد مصرف شخصی با رعایت مقررات و ضوابط مربوط و راسا به تشخیص کارشناس گمرگ مستقر در مبادی ورود کشور مجاز است.

بدیهی است، ترخیص این فرآورده ها به هر شکل و کیفیتی چناچه بیش از مقدار شخصی باشد، مستلزم اخذ مجوزهای لازم ورود و ترخیص از سازمان و غذا و دارو است.

لذا خواهشمند دستور فرمایید مراتب به نحو شایسته به گمرکات کشور اعلام شود.

دکتر غلامرضا اصغری، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: