کد خبر: ۱۹۸۷۴۸
تاریخ انتشار: ۰۶:۱۵ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018June 11
رایگان بودن بیمه سلامت صرفا یک سوءتفاهم بوده که از صحبت‌های برخی مسئولان برداشت شده است. هزینه‌های درمانی بسیار بالاست و امکان این موضوع وجود ندارد که هم شهروندان به صورت رایگان بیمه شوند.

شفا آنلاین>اجتماعی>سلامت>عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: بیمه سلامت ابتدا هم قرار نبوده رایگان باشد الان هم شهروندان به غیر از نیازمندان، باید برای برخورداری از این بیمه حق بیمه پرداخت کنند.

به گزارش شفا آنلاین:سیامک مره صدق درباره موضوع پولی شدن بیمه سلامت <Health insurance>افزود: رایگان بودن بیمه سلامت صرفا یک سوءتفاهم بوده که از صحبت‌های برخی مسئولان برداشت شده است. هزینه‌های درمانی بسیار بالاست و امکان این موضوع وجود ندارد که هم شهروندان به صورت رایگان بیمه شوند.

وی ادامه داد: در هیچ کجای دنیا بیمه رایگان وجود ندارد چراکه این اتفاق می‌تواند باعث افزایش مراجعه‌های بی‌مورد به پزشک و دریافت خدمات پزشکی و دارو شود که خود این کار باعث وارد شدن هزینه‌های سنگین به سیستم درمانی می‌شود.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که دریافت حق بیمه از سوی بیمه سلامت چه تاثیری بر اقشار آسیب‌پذیر خواهد داشت، اضافه کرد: دولت نمی‌تواند تمام هزینه‌های درمانی و بهداشتی را از جیب خودش پرداخت کند و براساس قانون هم کسانی که حق بیمه می‌دهند، می‌توانند از خدمات آن برخوردار شوند. با این حال برای اینکه افراد آسیب‌پذیر و کم برخوردار برای درمان دچار مشکل نشوند دولت حق بیمه آنها را تقبل می‌کند.

مره صدق درباره اینکه چطور افراد آسیب‌پذیر شناسایی می‌شوند و تحت پوشش قرار می‌گیرند، گفت: افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و نهادهای حمایتی از پرداخت حق بیمه معاف خواهند بود.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: