کد خبر: ۱۹۵۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۵ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018May 16
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: بزرگسالان و کودکان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی باید حداکثر ۱۰ درصد کالری روزانه خود را به شکل چربی اشباع شده از قبیل گوشت و کره و یک درصد را از طریق چربی‌های ترانس دریافت کنند.
       

شفا آنلاین>سلامت>سازمان جهانی بهداشت (WHO) در دستورالعملی به منظور کنترل بیماری قلبی به کاهش مصرف چربی‌های ترانس و اشباع شده توصیه کرد.

به گزارش شفا آنلاین:سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: بزرگسالان و کودکان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی باید حداکثر ۱۰ درصد کالری روزانه خود را به شکل چربی اشباع شده از قبیل گوشت و کره و یک درصد را از طریق چربی‌های ترانس دریافت کنند.
این دستورالعمل با هدف کاهش بیماری‌های غیرواگیر از جمله بیماری‌های قلبی – عروقی تدوین شده است. سالانه از ۵۴.۷ میلیون مورد فوت ناشی از این بیماری‌های غیرواگیر که در سراسر جهان رخ می‌دهد ۷۲ درصد بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی است و بیشتر قربانیان این بیماری‌ها کمتر از ۷۰ سال سن دارند.
اسیدهای چرب اشباع شده و اسیدهای چرب ترانس بیشتر در این زمینه نگران کننده هستند زیرا مصرف سطح بالایی از آنها با افزایش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی مرتبط است.
چربی‌های اشباع شده در مواد غذایی بدست آمده از منابع حیوانی از قبیل کره، شیر، گاو، گوشت و ماهی سالمون و برخی محصولات گیاهی همچون شکلات نارگیل و پالم وجود دارد.
کاهش مصرف اسیدهای چرب اشباع شده با کاهش چشمگیر خطر ابتلا به بیماری سرخرگ قلبی همراه است.سپید
Reuters

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: