کد خبر: ۱۹۲۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018April 21
این اقدام در دو مرحله انجام خواهد شد. اول تثبیت سود سپرده‌ها و مرحله دوم تعیین سود تسهیلات که در آینده انجام خواهد شد
شفاآنلاین>بیمه و بانک> رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به افزایش کنترل‌ها و نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها گفت: کنترل‌ها را تشدید کردیم تا تخلفی صورت نگیرد و مبنایی برای تعیین سود تسهیلات در آینده باشد.

به گزارش شفاآنلاین، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص کاهش سود سپرده‌های بانکی گفت: این اقدام در دو مرحله انجام خواهد شد. اول تثبیت سود سپرده‌ها و مرحله دوم تعیین سود تسهیلات که در آینده انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: استنباطی که برخی می‌کنند این است که ۱۰ روزی که اعلام شد برای تعیین تکلیف سپرده‌های مردم، منابع برخی بانک‌ها(banks) به بانک‌های دیگر جریان پیدا کرد. این در حالی است که صف‌های طولانی بانک‌ها به این دلیل تشکیل شد که صاحبان سپرده‌ها تکلیف سپرده‌های خود را روشن کنند.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: مردم در طول مدت ۱۰ روز تصمیم گرفتند که پول هایشان را بلندمدت یا کوتاه مدت در بانک سپرده‌گذاری کنند.

سیف تعیین تکلیف سپرده‌ها را برای آینده اقتصاد کشور مهم (Important)خواند و بیان کرد: بدین وسیله بانک مرکزی می‌تواند پیش‌بینی کند سیالیت منابع در سالی که پیش رو داریم چقدر است.

وی با اشاره به افزایش کنترل‌ها و نظارت بانک مرکزی بر بانکها گفت: کنترل‌ها را تشدید کردیم تا تخلفی صورت نگیرد و مبنایی برای تعیین سود تسهیلات در آینده باشد.
خبرنگار: سید حسن میرطاهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: