کد خبر: ۱۹۲۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - 2018April 16
این سمینار امسال همزمان با سمینار بهاره چشم‌پزشکی در سالن همایش‌های رازی 30 و 31 فروردین ماه سال جاری برگزار می‌شود
شفا آنلاین>سلامت>دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم‌پزشکی با اشاره به ابتلای ۱۵۰ هزار نفر به بیماری ارثی شبکیه گفت: خوشبختانه طی چند سال اخیر برخی از این بیماران با ژن درمانی درمان شده‌اند و امیدواریم ایران نیز به‌زودی به این موفقیت دست یابد.

به گزارش شفا آنلاین، فرزاد پاکدل ‌در ارتباط با برگزاری سمینار تحقیقات چشم‌پزشکی اظهار داشت: این سمینار امسال همزمان با سمینار بهاره چشم‌پزشکی(Ophthalmology) در سالن همایش‌های رازی 30 و 31 فروردین ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که این دوره از همایش هشتمین دوره از همایش سالیان تحقیقات چشم‌پزشکی و بینایی است گفت:‌همکاران مختلفی در حوزه بینایی و چشم‌پزشکی و علوم پایه ، فیزیک، فیزیک پزشکی، مکانیک، نرم‌افزار، سلول بنیادی(Stem cells)، ژن‌درمانی و ... در این همایش حضور خواهند داشت و هدف از برگزاری آن ارائه آخرین دستاوردهای چشم‌پزشکی و بینایی در ایران و کل جهان و همچنین ارائه نتایج تحقیقات همکاران ما است.

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم‌پزشکی با بیان اینکه امسال به سه تحقیق برتر نیز جوایزی اهدا خواهد شد،‌گفت:‌همچنین برای اولین بار دانشمندان جوان را برای شرکت در همایش و یک جلسه دو ساعته تحت عنوان ایروی جوان تشویق می‌کنیم.

پاکدل بیان داشت: همچنین جلسات چند‌تخصصی در این کنگره خواهیم داشت و دانشمندان حوزه‌های مختلف علاوه بر سخنرانی با یکدیگر بحث و گفت‌وگو می‌کنند، همچنین ایجاد همکاری و درک بیشتر از مفاهیم هر رشته که در پیشرفت دانش آن مؤثر باشد، نیز از جنبه‌های دیگر برگزاری جلسات چند‌تخصصی است.

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم‌پزشکی خاطرنشان کرد: دو سمپوزیوم کوچک نیز در حوزه قرنیه و شبکیه خواهیم داشت و خبرهای جدید در این زمینه مورد بحث قرار می‌گیرد.

پاکدل گفت: بازسازی قرنیه در ایران و جهان یکی از مشکلات حوزه چشم‌پزشکی است که دانشمندان در حال کار کردن جهت رسیدن به موفقیت در این حوزه هستند و یک سمپوزیوم به این موضوع اختصاص دارد. همچنین ارزیابی و درمان بیماری‌های ارثی شبکیه که شناسایی آن سخت و درمان خاصی تا کنون نداشته است نیز در قالب یکی دیگر از سمپوزیوم‌های کوچک مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت:‌خوشبختانه طی چند سال اخیر برخی از این بیماران با ژن‌درمانی(Gene Therapy) درمان شده‌اند و امیدواریم ایران نیز به‌زودی به این موفقیت دست یابد و این در حالی بوده که آمار مبتلایان به بیماری‌های ارثی شبکیه کم نیست و تعداد آنها حدود 150 هزار نفر است.

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم پزشکی خاطرنشان کرد: این افراد پس از تولد به مرور بینایی‌شان کم شده و نابینا می‌شوند که مشاوره قبل از ازدواج در شناسایی به موقع و پیشگیری از این بیماری مؤثر است.

پاکدل گفت: در ایران مبتلایان به این بیماری در شهرهای مختلف بوده و اصولا در مناطق که ازدواج فامیلی بیشـتر است و این ژن در آنها وجود دارد، مبتلایان نیز آمار بیشتری دارند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: