کد خبر: ۱۹۱۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - 2018April 14
به طور یقین اجرای دقیق و جامع این کتاب، به نفع مردم و جامعه پزشکی است و از اقدامات خوبی که در این کتاب پیش بینی شده است، همه نفع خواهند برد
شفآانلاین>سلامت> معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: یکی از مهم ترین برنامه های این سازمان در سال 97 این است که کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت به صورت جامع و کامل برای مردم اجرایی شود.

به گزارش شفاآنلاین، محمد جهانگیری افزود: به طور یقین اجرای دقیق و جامع این کتاب، به نفع مردم و جامعه پزشکی است و از اقدامات خوبی که در این کتاب پیش بینی شده است، همه نفع خواهند برد.

عزت الله گل علیزاده نائب رئیس شورای عالی نظام پزشکی سال گذشته اعلام کرد؛ با توجه به اینکه در سال 1393 ترجمه کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت با دستکاری همراه بود؛ کار ترجمه نسخه 2018 این کتاب، با تصویب شورای عالی بیمه(Insurance) به سازمان نظام پزشکی واگذار شد.

گل علیزاده اظهار کرد: اختلاف هایی که پس از ترجمه این کتاب در سال 1393 پیش آمد، درباره عدم تناسب تعرفه رشته های مختلف پزشکی بود که ابهاماتی درباره تناسب بین یک خدمت نسبت به خدمت دیگر به وجود آمد و برای رسیدگی به این موضوع، ترجمه کتاب با استفاده از یک تیم کارشناسی سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی انجام شد.

کتاب ارزش های نسبی خدمات کتابی است که در آن ضرایب و نسبت های تعرفه های خدمات مختلف پزشکی مشخص می شود.

جهانگیری معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: به همین منظور کار ترجمه کتاب از سوی این سازمان به اتمام رسید و به دنبال این هستیم که کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت که در مراحل نهایی آن هستیم، به زودی در کشور اجرایی شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم بدور از هرگونه مشکل(Problem) و با توجه به اینکه ترجمه خوبی از این کتاب صورت گرفته است، بتوانیم رضایت مردم و جامعه پزشکی را از خدماتی که ارائه می دهند و مردم دریافت می کنند در کشور داشته باشیم.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: برنامه های مختلفی برای امسال در نظام پزشکی پیش بینی شده است که امیدواریم با همراهی همه مردم و جامعه پزشکی بتوانیم آنها را به مرحله اجرا بگذاریم.

وی تاکید کرد: همچنین همراهی جامعه پزشکی در استانداردسازی خدمات و اجرای دقیق نسخه الکترونیک از دیگر برنامه های این سازمان و حوزه سلامت در کشور است تا بتوانیم از این طریق خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

جهانگیری با بیان اینکه ارائه خدمت درمانی با کیفیت و جلب رضایت مردم از اهداف اصلی سازمان نظام پزشکی با همراهی جامعه پزشکی و کادر درمانی است، ادامه داد: ما در این زمینه کمک خواهیم کرد تا مردم با رضایت بیشتری خدمات را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع ارتقای سطح تعالی خدمات در جامعه پزشکی و توانمندی حوزه سلامت و پزشکان در برنامه های کاری ما قرار دارد و روی آنها برنامه ریزی می کنیم تا شفاف سازی لازم در حوزه سلامت را شاهد باشیم.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: