کد خبر: ۱۹۰۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - 2018April 05
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در حوزه درمان کشور را طی سال گذشته 200 هزار میلیارد ریال ذکر کرد
شفا آنلاین>اجتماعی> وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در حوزه درمان کشور را طی سال گذشته 200 هزار میلیارد ریال ذکر کرد.

به گزارش شفا آنلاین، علی ربیعی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری و کارگروه اشتغال(Employment) و سرمایه گذاری شهرستان آبدانان اظهار کرد: صرف این مقدار اعتبار معادل مجموع بودجه عمرامی کشور است و اگر بتوانیم با اجرای برنامه های پیشگیرانه این هزینه ها را کاهش دهیم منابع نظام در جهت رفاه و آبادانی بیشتر قرار خواهد گرفت.

وی یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولان را افزایش قدرت خرید بازنشستگان عنوان کرد و یادآور شد: اگر می خواهیم زمینه برقراری عدالت اجتماعی را در تمامی بخش ها فراهم کنیم، باید در جهت رفع نیازهای آنان برنامه ریزی شود.

وزیر رفاه اجتماعی تاکید کرد: حل اساسی مشکلات مالی بازنشستگان نیازمند 300 هزار میلیارد ریال است و دولت عزم خود را جزم کرده تا سه سال آینده بتواند این موضوع را حل و فصل کند.

ربیعی توسعه آموزش مهارت های زندگی را از اولویت نخست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد با ایجاد مراکزی که بتواند در جهت رفع نیازهای بازار آموزش های لازم را در اختیار جوانان علاقه مند قرار دهد ، این مسئله نیز بهبود یابد چراکه بخشی از نیروهایی که پس از پایان تحصیلات وارد جامعه می شوند از مهارت لازم برخوردار نیستند.

وی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری در کشور گفت: فاصله حقوق کارگران و کارمندان پیش از شکل گیری دولت تدبیر و امید حدود 67 درصد بود که با برنامه های حمایتی این شکاف کاهش یافته ولی باید در جهت یکسان سازی آن حرکت کنیم.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ویژگی های شهرستان آبدانان این خطه را زادگاه مردمانی غیور و اندیشمند توصیف کرد که بزرگانی همچون شهید هسته ای داریوش رضایی نژاد از این منطقه پرورش یافته است.

ربیعی در خصوص راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی(Social Security) در آبدانان نیز گفت: با توجه به بسته شدن بودجه سال 97 امکان احداث این مرکز در سال جاری وجود ندارد، اما برای سال های آینده این امر در اولویت قرار خواهد گرفت.

سید حرمت الله موسوی مقدم رییس شورای اسلامی شهر آبدانان نیز در این نشست با اشاره به پتانسیل های موجود شهرستان در پرورش نخبه پروری، خواستار ایجاد مرکز ترک اعتیاد دولتی، جدایی جوانان از کانون های اصلاح و تربیت، برخورداری خانوارهای منطقه از سبد کالا و ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: