کد خبر: ۱۸۱۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۶ - 2018January 12
متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از خلاء های قانونی، ضعف نظارت و عدم گسترش فرهنگ اهدای عضو در حوزه دلالی اعضای بدن فعالیت و از معضلات و مشکلات مردم درآمدزایی می کنند.
شفا آنلاین>اجتماعی>سلامت> نماینده مردم فسا در مجلس گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از خلاء های قانونی، ضعف نظارت و عدم گسترش فرهنگ اهدای عضو در حوزه دلالی اعضای بدن <Organ transplant>فعالیت و از معضلات و مشکلات مردم درآمدزایی می کنند.

به گزارش شفا آنلاین:محمد جمالی نوبندگانی با بیان اینکه تعداد زیادی از بیماران در نوبت دریافت عضو قرار دارند، گفت: روزانه برخی بیماران به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند در حالی که ما کشوری مسلمان هستیم و باید استقبال بیشتری از اهدای عضو داشته باشیم و از سویی امکانات و تجارب لازم برای استفاده از پیوند عضو در کشور وجود دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه شود، گفت: به دلیل وجود برخی مسائل فرهنگی در برخی نقاط کشور و همچنین مسائل عاطفی و ضعف فرهنگ سازی فرهنگ اهدای عضو در کشور به خوبی جانیفتاده است.         

وی با تاکید بر اینکه آمار اهدای عضو در کشور باید با فرهنگ سازی مناسب افزایش یابد، ادامه داد: فرهنگ سازی در مورد اهدای عضو افراد مرگ مغزی امری ضروری و حیاتی بوده و رسانه ملی نقش عمده ای در این رابطه داشته و باید از تمامی ابزارهای تبلیغاتی برای ترویج فرهنگ اهدای عضو بهره برد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: برای گسترش فرهنگ اهدای عضو علما، روحانیون و ائمه جمعه می توانند توصیه های لازم را برای ترغیب مردم داشته باشند و از سویی در کتب دوران ابتدایی گنجانده شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با اهدای عضو بیماران مرگ مغزی سلامتی و درمان بیماران نیازمند پیوند عضو فراهم و از سویی از فعالیت دلالان اعضای بدن در این زمینه جلوگیری می شود، تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از خلاء های قانونی و ضعف نظارت در حوزه دلالی اعضای بدن فعالیت و از معضلات و مشکلات مردم درآمدزایی می کنند بنابراین نیاز است دستگاه قضا و وزارت بهداشت با این افراد به صورت قاطع و جدی برخورد کنند البته برای مدیریت این معضل نیاز است افراد به مراکز مجاز مراجعه کرده و همچنین اهدی عضو در کشور گسترش یابد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: