کد خبر: ۱۷۹۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۰:۵۹ - ۰۷ دی ۱۳۹۶ - 2017December 28
اسیدفولیک نوعی ویتامین B است که از بروز نقایص در لوله عصبی، ماده متشکله سیستم عصب مرکزی، در جنین در حال رشد پیشگیری می‌کند.
       

شفا آنلاین>سلامت چنسی>محققان دریافتند مصرف اسیدفولیک در اواخر بارداری ریسک ابتلا به انواع آلرژی‌ها را در نوزاد تحت «محدودیت رشد داخل رحمی (IUGR)» افزایش می‌دهد.

به گزارش شفا آنلاین:اسیدفولیک نوعی ویتامین B است که از بروز نقایص در لوله عصبی، ماده متشکله سیستم عصب مرکزی، در جنین در حال رشد پیشگیری می‌کند.
لوله عصبی در اولین ماه بارداری رشد می‌کند؛ متخصصان معمولا به زنان توصیه می‌کنند که در طول سه ماهه اول بارداری مکمل اسیدفولیک مصرف کنند. با این حال ادامه مصرف این مکمل در ماه‌های پایانی بارداری ضرورت ندارد و در حقیقت ریسک آلرژی را در نوزاد افزایش می‌دهد. محققان دانشگاه آدلاید استرالیا بره‌های متولدشده از سه گروه گوسفند را بررسی کردند: مادران دارای جفت کوچک‌تر از حد عادی؛ مادران دارای جفت کوچک‌تر که در آخرین ماه بارداری مکمل با دوز بالا اسیدفولیک مصرف کردند؛ و گروه دارای جفت عادی با رژیم غذایی عادی که به عنوان گروه کنترل تلقی شدند.
محققان التهاب سیستماتیک را اندازه گیری کرده و واکنش‌های پوستی به مواد آلرژی زا نظیر گرده و سفیده تخم مرغ را بر روی بره‌ها آزمایش کردند. محققان مشاهده کردند بره متولدشده از گوسفندهای دارای جفت کوچک‌تر که مکمل هم مصرف کرده بودند میزان بالاتر التهاب و واکنش پوستی را نشان دادند.سپید
Medicaldaily

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: