کد خبر: ۱۷۶۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017December 06
با افزایش مرگ و میر در جهان امروزه نیاز به گورستان در جهان افزایشه یافته است و این دلیلی برای به وجود آمدن گورستانهای با اشکال مختلف و عجیب می باشد
شفاآنلاین>سلامت> با افزایش جمعیت و مرگ و میر، شکل و شمایل گورستان‌ها نیز به ناچار تغییر می‌یابد.

به گزارش شفاآنلاین، با افزایش مرگ و میر در جهان امروزه نیاز به گورستان در جهان افزایشه یافته است و این  دلیلی برای به وجود آمدن گورستانهای با اشکال مختلف و عجیب می باشد.

طبق  موسسه اعلام جمعیت، هم اکنون تعداد مرده ها 101 میلیارد نفر می‌باشد که در قرن آتی 7 میلیارد نفر نیز به جمعیت مردگان اضافه خواهد شد. در نتیجه با این شرایط و افزایش(Increase) تعداد مرده ها جای تعجب نیست که فضای گورستان ها کم بیاید و دیگر مکانی برای دفت مرده ها وجود نداشته باشد.

در تصویر زیر تعداد جمعیت جهان، متولدین امروز، تعداد مرده ها و ... را می توانید ببینید:
بر اساس همین موارد در بسیاری از کشورها از راه های جدیدی استفاده می شود تا از قبرها دوباره استفاده شود. برای نمونه در کشور پراگ وقتی فضای مورد نیاز  برای دفن مرده ها کم می آید، لایه تازه ای از خاک  روی قبرهای قدیمی‌تر می ریزند تا بتوانند فضای کافی برای مرده های جدید فراهم کنند.

در ادامه چند نمونه از قبرهای عمودی را می بینید که به خاطر عدم وجود فضای کافی(Enough space) در برخی از کشورها ساخته شده است.قبرستان های امروزی در شرق آسیاقبرستان در اروپاقبرستان Necrópole Ecumênica سانتوس برزیلقبرستانی در شهر هنگ کنگ
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: